Následuje
Speciál

Vnitřně s tím smířený nejsem, ale musím být připravený, řekl Satoranský o změně postu

Praha – Celý život hrál na pozici rozehrávače a v Evropě patřil mezi nejlepší. Tomáš Satoranský se přesto musí připravit na velkou změnu. Český reprezentant cítí, že Washington s ním počítá spíše na pozici dvě a tři, kvůli čemuž přes léto tvrdě pracoval na střelbě.

Tomáš Satoranský
zdroj: AP autor: Nick Wass

"Já si myslím, že se mnou Washington nepočítá na pozici rozehrávače a je teď na mě, jak s tím naložím a jak dobře budu hrát na pozici dva a tři," řekl Satoranský.

"Vnitřně s tím úplně smířený nejsem, protože jsem hrál na rozehrávce celou kariéru a cítím se tam nejlépe. Ale musím být na změnu připravený, protože nechci, aby mě to zaskočilo jako minulou sezonu. I z pohovoru s trenérem Scottem Brooksem jsem měl pocit, že se mnou chce počítat spíše na dvojku a trojku, kde mohu více uplatnit svou univerzálnost. Indicie k tomu mám a teď je na mě, jak s tím naložím a jak se na to připravím," dodal odchovanec USK Praha.

Na jiných pozicích už nastupoval v nováčkovské sezoně a musel si zvykat, že není tak často u míče jako předtím v Barceloně, Seville či USK. "Na rozehrávce jsem více s míčem a z clon tvořím situace. Když jsem na dvojce a trojce, tak jsem více v rohu a čekám, až ke mně přijde míč. A to dost často nepřijde. Je to hra bez míče a statická, která vyhovuje spíše dobrým střelcům, což já moc nejsem," připouští.

Proto se teď přes léto zaměřuje na to, aby svou střelbu zlepšil. Byl mimo jiné v Německu na individuálních trénincích u specialisty na střelbu Stefana Weissenböcka, kouče Bambergu. "Byl minulý rok na mém kempu a dobře se mi s ním spolupracovalo. Teď jsem tam za ním byl na osmi intenzivních střeleckých trénincích a na konci jsem cítil zlepšení. I Stefan to říkal. Tak mi to snad do budoucna pomůže," věří Satoranský.

"Střelba se dá hodně zlepšit. Nejlepší střelci to mají dané od přírody, ale já jsem po trénincích cítil, že se mi střílí lépe, že styl je lepší a i procento úspěšnosti jde nahoru. Ale pořád to bylo bez obrany. Teď se to budu snažit uplatnit i ve hře," dodal.

Nyní na dálku sleduje změny, které se v kádru Washingtonu dějí. Odešli Trey Burke, Brandon Jennings a Bojan Bogdanovič, naopak přišli Mike Scott, Jodie Meeks a rozehrávač Tim Frazier. "Podepsali jsme rozehrávače Fraziera, což jen potvrzuje, že já budu hrát na dvojce a trojce, protože Tim je ryzí rozehrávač. Pak jsme podepsali Meekse, což je výborný střelec a určitě nám pomůže," řekl pětadvacetiletý rodák z Prahy.

"Je mi líto, že odchází Bojan Bogdanovič, protože to byl můj velký kamarád a hodně jsme si sedli. Mohli jsme se spolu bavit i španělsky, to mi bude trochu chybět. Ale on si zasloužil velký kontrakt a věřím, že se mu v Indianě bude dařit," dodal.

V příštích dnech čeká Satoranského jeho vlastní kemp pro děti v pražské hale Folimanka. A na začátku srpna se připojí k reprezentaci v přípravě na mistrovství Evropy.

"Moc se tam těším. Ve Washingtonu počítají s tím, že na Evropu jedu. Ještě předtím za mnou přijede někdo z Washingtonu a podívá se, jak jsem na tom. Tři dny si s ním zatrénuji, abych udržoval kontakt s týmem. Na Evropu pak dorazí náš generální manažer," popsal Satoranský.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy