Vítěznou sérii Atlanty ukončil New Orleans

New York Vítězná série basketbalistů Atlanty v NBA po 19 zápasech skončila, tým Hawks v pondělí prohrál v New Orleans 100:115 a přišel o vedení v lize. Nejdelší šňůra výher tak aktuálně zdobí Cleveland, který zdolal Philadelphii 97:84 a zvítězil pojedenácté v řadě.

Utkání New Orleans - Atlanta
zdroj: ČTK/AP

New Orleans Pelicans jsou sice v Jihozápadní divizi poslední, ale v pořadí konference se už dotahují na osmý Phoenix. Za úspěchem proti Atlantě je vedl Anthony Davis s 29 body a 13 doskoky, Eric Gordon přidal 20 bodů.

"Ještě nám zbývá hodně zápasů do konce sezony. Devatenáct výher bylo super. Teď jsme jednou prohráli, tak hlavně nesmíme prohrát i příště," řekl po utkání Paul Millsap, který za Atlantu nastřílel 15 bodů. LeBron James nasbíral 18 bodů a 12 asistencí, čímž přispěl k jedenácté výhře Clevelandu v řadě. Kyrie Irving přidal 24 bodů, Cavaliers na hřišti Philadelphie ani jednou neprohrávali. (VIDEO)

Posedmé za sebou zvítězili hráči Memphisu, kteří zdolali Phoenix 102:101. Grizzlies přitom ještě minutu a 35 sekund před koncem prohrávali o sedm bodů, ale 4,5 sekundy před závěrečnou sirénou dovršil obrat Jeff Green košem s faulem. Suns měli ještě šanci na zvrat, ale pokus Markieffa Morrise zablokoval Marc Gasol. Vítězné Grizzlies vedl s 23 body Mike Conley. (VIDEO) (http://www.nba.com/video/games/suns/2015/02/02/0021400725-mem-phx-play5.nba/)

Povedený obrat v koncovce předvedli i hráči Brooklynu, kteří porazili Los Angeles Clippers 102:100. V předposlední minutě zápasu přitom Nets prohrávali o devět bodů, vítězství jim pak zařídil přesnou střelou Jarett Jack 1,3 sekundy před sirénou. Za vítěze nastřílel Brook Lopez 24 bodů. Smíšené pocity po utkání musel mít DeAndre Jordan, který vedl Clippers s 22 body a 20 doskoky, jenže proměnil jen dva z 12 trestných hodů. (VIDEO)

Výsledky:

Brooklyn - LA Clippers 102:100, Cleveland - Philadelphia 97:84, Dallas - Minnesota 100:94, New Orleans - Atlanta 115:100, Oklahoma City - Orlando 104:97, Phoenix - Memphis 101:102, Toronto - Milwaukee 75:82, Washington - Charlotte 88:92.