58. Rally Šumava Klatovy

Vítězná série Prostějova skončila. Hanáci prohráli v Pardubicích

Praha – Až do utkání v Pardubicích si basketbalisté Prostějova drželi v extralize sérii desíti výher. Na východě Čech však třetí tým ligové tabulky nenavázal na své předchozí výkony a domácím podlehl 60:75. Hanáci tak ztratili na vedoucí dvojici Děčín - Nymburk.

V minulém kole Hanáci uspěli v souboji s lídrem soutěže Děčínem, ale tentokrát nezvládli závěr zápasu v Pardubicích, které vyhrály poslední čtvrtinu 25:13. Domácí tým si připsal třetí vítězství za sebou pod vedením Levella Sanderse, jenž před dvěma týdny vystřídal v roli kouče Dušana Bohunického. Trenérské angažmá v Pardubicích začal porážkou od USK Praha, ale od té doby jeho svěřenci vítězí.

"Nám se dařilo víceméně do třetí čtvrtiny, pak se to zlomilo, když nás Pardubice postupně bod po bodu dohnaly. Přestalo se nám dařit ve střelbě z tříbodové vzdálenosti. Celkově se mi zdál druhý poločas, zejména pak čtvrtá čtvrtina, jako jedna z těch nejméně povedených v letošní sezoně. Nedařilo se nám skoro nic," řekl prostějovský kouč Zbyněk Choleva.

Domácí předčili soupeře na doskoku v poměru 51:34. "Prostějov tak neměl šanci své nezdařené střely napravit," řekl Radek Nečas, který byl nejlépe doskakujícím hráčem zápasu (12). "V první polovině nám trochu vázla komunikace ve clonách a dostávali jsme kvůli tomu i dost trojek, ale v druhém poločase jsme to zlepšili a Prostějovu se přestalo dařit," dodal bývalý hráč Orlů.

Závěrečná čtvrtina rozhodla také zápas Kolína s Ostravou, která před ním prohrávala o dva body, ale nakonec i bez nemocného Petra Bohačíka zvítězila 85:80. Tahounem Nové huti byl Američan Garret Kerr, jenž dal 23 bodů a doskočil devět míčů.