Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

Vítěz Česko-slovenského poháru vzejde ze zápasu basketbalistek Žabin a Čajek

Ve finále Česko-slovenského poháru basketbalistek se utkají nejvýše nasazené týmy Žabiny Brno a Piešťanské Čajky. Český vicemistr suverénně porazil nečekaného semifinalistu Chomutov 97:61, domácí tým si poradil s Banskou Bystricí 73:60.

Basketbalistky Žabin Brno
zdroj: facebook.com/Žabiny Brno

Žabiny si opět s chutí zastřílely a navázaly na páteční drtivou výhru 116:60 nad Šamorínem. Simona Sklenářová zaznamenala 21 bodů, Elissa Cunaneová přidala double double za 11 bodů a 10 doskoků.

Brňanky vítězstvím obhájily zisk Českého poháru, který vybojovaly potřetí za sebou, a v neděli budou usilovat proti lídrovi slovenské extraligy o zopakování celkového triumfu i ve federální obdobě soutěže.

"Samozřejmě že z obhajoby Českého poháru máme radost, ale je to pouze první krok. Ten druhý nás čeká zítra a nebude to vůbec lehké. Jsem ráda, že si ve finále zahrajeme proti slovenskému týmu. Očekávám těžký zápas, ale věřím, že podobným výkonem vítězství urveme," uvedla nejlepší střelkyně semifinále Sklenářová. "Dnes bylo důležité, že se do hry dostaly všechny hráčky z lavičky a dokázaly skórovat. Byly jsme agresivní v obraně a dobře si půjčovaly balon v útoku. To jen dokazuje, že hrajeme kolektivní basketbal, což je náš klíč k úspěchu," dodala.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články