Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Masters

Vincent dával trojky a Miami má našlápnuto do finále NBA

Jedinou výhru od postupu do finále slavné NBA jsou basketbalisté Miami. Ti po dvou výhrách v Bostonu potvrdili formu také před vlastními fanoušky, zvítězili 128:102 a v sérii vedou už 3:0 na zápasy. V úterý už mohou slavit postup. Nejlepším hráčem vítězů byl Gabe Vincent, jenž si 29 body vytvořil osobní maximum, když proměnil šest z devíti trojek.

Gabe Vincent z Miami v zápase s Bostonem
zdroj: ČTK / AP autor: Lynne Sladky

Hráči Heat vedli už v poločase o 15 a po třetí čtvrtině o 30 bodů. Bostonu nepomohla ani enormní převaha na doskoku 57:35, z toho 21:1 na útočném doskoku. Domácí daleko lépe stříleli, trefili 19 trojek z 35 pokusů a dvě největší hvězdy Bostonu udrželi pouze na 26 bodech.

"Předvedli jsme dobrý, vyspělý a profesionální přístup. Blížíme se, ale pořád musíme ještě získat také čtvrtou výhru," uvedl kouč Erik Spoelstra, jenž je s Miami na cestě do šestého finále.

Kromě Vincenta se prosadil s 22 body další střelec Duncan Robinson. "Obroučka pro nás dnes byla jako široký oceán," řekl s úsměvem Bam Adebayo, jenž dal 13 bodů, k úspěšnosti střelby svého týmu.

Caleb Martin nasbíral 18 bodů. Hvězdný Jimmy Butler tentokrát zůstal na 16 bodech. Do hry se postupně dostalo 12 hráčů Miami.

Boston má před sebou těžký úkol. Žádný tým ještě nedokázal za stavu 0:3 otočit sérii ve svůj prospěch. "Byli jsme trapní," konstatoval Jaylen Brown. "Musíme v sobě najít nějakou hrdost a sérii zdramatizovat," řekl Jayson Tatum, který dal 14 bodů a doskočil deset míčů. Brown, Grant Williams a Payton Pritchard přidali po 12 bodech.

"Hráče jsem na zápas dost dobře nepřipravil. Ať už základní pětku nebo náhradníky. Příště to musí být lepší. Jde to za mnou," kál se trenér Joe Mazzulla.

Ještě nikdy se nestalo, že by obě konferenční finále skončila v nejkratším možném čase. Série Západní konference mezi Denverem a LA Lakers je 3:0 pro Nuggets.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články