Veterán Benda dvanáctým titulem překonal rekord Sokolovského

Díky zisku dvanáctého titulu se stal pivot basketbalistů Nymburka Petr Benda rekordmanem domácí nejvyšší soutěže a byl rád, že si mohl oslavy vychutnat v domácím prostředí. Loni, kdy vyrovnal bývalého spoluhráče a současného šéftrenéra akademie Nymburka Ladislava Sokolovského, slavili Středočeši cestou z Opavy.

Petr Benda v dresu Nymburku
zdroj: ČTK autor: Josef Vostárek

"Určitě je to lepší než na venkovním hřišti. Není tam tolik fanoušků jako tady. Přišli sem známí se o to s námi podělit," řekl Benda po vítězství Nymburka ve finálové sérii nad Děčínem 3:0, díky němuž Středočeši triumfovali už pošestnácté za sebou.

"Beru titul jako každý jiný. Splnili jsme cíl klubu, odvedli jsme zase dobrou práci a je to třešnička na dortu konce sezony. Hodnotu titulu beru od prvního do klubového šestnáctého a mého dvanáctého úplně stejně," prohlásil Benda.

Se Sokolovským se nijak nehecoval. "Já myslím, že Láďa to očekával od prvního dne, kdy jsem přišel do Nymburku. Říkal si: 'Petr přišel a určitě to dlouho nevydrží.' Ale ne... Nemám to zapotřebí a Láďa taky ne. Doufám, že on to bere stejně. Beru to jako pokračování mé práce a práce klubu. Nekončím, jedu dál," řekl v 37 letech nejstarší hráč kádru.

Nymburk vyhrál všech 47 zápasů sezony. Bez porážky prošel i sezonou 2013/14, kdy ale při působení v mezinárodní VTB lize sehrál v základní části jen 22 z celkových 42 utkání a jeho série tak byla 31 utkání bez prohry v sezoně.

"Určitě to bude výjimečná sezona z tohoto hlediska. Ale na evropské scéně se nám zase nepodařilo postoupit do bojů play-off. Furt jsme skoro za branami, i když tento rok jsme byli trošku dál. Ale já věřím, že se nám to někdy podaří," doufá Benda v postup do vyřazovacích bojů Ligy mistrů.

Basketbalisté Nymburka mají 16. titul, ligu ovládli bez porážky

Podle zkušeného pivota bylo těžké udržet koncentraci na ligovou soutěž především v době, kdy klub bojoval v Lize mistrů i domácím poháru. "Zápasů se většinou nakumuluje hodně a je to někdy obtížné. Tento rok se nám to podařilo a myslím, že v tom máme kredit, že jsme vydrželi hrát soustředěněji v české lize a podařilo se nám jí projít bez porážky," podotkl Benda.

"Ale těch momentů, kdy je tým dole, je někdy víc a někdy míň. Já si pamatuji, že byly dva tři, kdy se nám nedařilo, ale vždycky jsme byli schopní se z toho vzpamatovat v docela krátké době," pochvaloval si Benda.

Přiznal, že série neporazitelnosti byla tématem v závěru sezony i v šatně. "V sezoně se o tom nebavíme, ale ke konci jsme to i my vnímali, že když jsme se dostali tak daleko, tak by bylo rozumné sezonu skončit bez porážky," řekl.

Nymburk navíc drží šňůru 58 ligových výher a už jen jediná mu chybí k vyrovnání vlastního rekordu z let 2013 až 2014.

Premiérový titul slavil Benda v roce 2008. "Už je to hodně dávno. Nemůžu si vybavit, jestli jsme ho vůbec slavili doma, nebo venku. Každý titul je pěkný z toho pohledu, že to je ukončení sezony. Nikdo nechce končit před získáním nějakého cenného kovu a nám se to podařilo šestnáctkrát za sebou," dodal Benda.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy