Hokej: HC Dynamo Pardubice - HC Oceláři Třinec

Veselý zazářil proti svému bývalému týmu

New York - Jan Veselý se vytáhl proti bývalým spoluhráčům z Washingtonu a ve svém nejlepším utkání od přestupu do Denveru výrazně pomohl k výhře Nuggets 105:102. Český reprezentant stihl za 15 minut a 17 sekund hry nastřílet 10 bodů a připsal si čtyři doskoky a tři získané míče.

Jan Veselý v dresu Denveru
zdroj: ČTK/AP

"Snažil jsem se předvést co nejlepší výkon. Měl jsem motivaci a myslím, že se mi to povedlo. Je to skvělý pocit, jsem šťastný," řekl očividně spokojený hráč Denveru Veselý. V zápase by dostal zřejmě ještě větší prostor, ale ve třetí čtvrtině odstoupil kvůli poraněnému žebru.

Jeho nový tým prohrával v první čtvrtině už o 14 bodů, ale do poločasu náskok Washingtonu téměř smazal a v druhé půli už měl navrch. Wizards se dopustili 24 ztrát, domácím pomohli k výhře náhradníci 52 body. Tři hráči z lavičky včetně Veselého dali deset a více bodů, nejlepším střelcem týmu byl s 20 body Kenneth Faried. (VIDEO)

Newyorští Knicks nevyužili zaváhání Atlanty a na devátém místě Východní konference ztrácejí na Hawks nadále dvě výhry. Atlanta vedla proti Torontu ještě v úvodu poslední čtvrtiny o 14 bodů, ale nakonec prohrála 86:96. Raptors ovládli závěrečnou dvanáctiminutovku 36:15. K výhře je táhl Kyle Lowry s 25 body. (VIDEO)

Knicks podlehli Clevelandu 100:106, přestože hráli na svém hřišti a vedli až o 17 bodů. Cavaliers k výhře dovedl Jarett Jack s 31 body a 10 asistencemi. Knicks nepomohlo 32 bodů Carmela Anthonyho. (VIDEO)

Dvouciferný náskok prohospodařil i Dallas. Mavericks podlehli Brooklynu 104:107 po prodloužení. Nets porazili Dallas v obou vzájemných zápasech v sezoně poprvé od ročníku 1999/00. Hrdinou utkání byl brooklynský Joe Johnson, jenž poslal utkání do prodloužení a celkem si připsal 22 bodů. V dresu Dallasu nastřílel Monta Ellis 32 bodů, ale trápil se Dirk Nowitzki, jenž zůstal na 10 bodech, protože trefil jen dvě z dvanácti střel z pole. (VIDEO)

Největší obrat dne se ale povedl hráčům Phoenixu, kteří v Minnesotě inkasovali 41 bodů v první čtvrtině a prohrávali až o 22. Suns k výhře pomohli náhradníci 61 body a šest dvouciferných střelců. Minnesotský Kevin Love nasbíral 36 bodů, 14 doskoků a devět asistencí. (VIDEO)

Výsledky NBA

Dallas - Brooklyn 104:107 po prodl., Denver - Washington 105:102 (za domácí Veselý 10 bodů, 4 doskoky), LA Lakers - Orlando 103:94, Minnesota - Phoenix 120:127, New York - Cleveland 100:106, Sacramento - Milwaukee 124:107, Toronto - Atlanta 96:86.