Paralympijský magazín

Veselý táhl Fenerbahce k výhře v istanbulském derby

Jan Veselý prožil další úspěšný euroligový večer. Jeho Fenerbahce v istanbulském derby v rámci 3. kola Evropské ligy porazilo Anadolu Efes 81:70. Český pivot byl přitom s 15 body nejlepším střelcem svého týmu, k tomu přidal pět doskoků, asistenci a blok.

Fenerbahce s Veselým zvládlo vyhecované istanbulské derby

Fenerbahce se tak po úvodní prohře v sezoně dostává na vítěznou vlnu. Minule vyhrálo po prodloužení v Miláně a nyní doma zvládlo vyhecované derby. S Efesem sehrálo vyrovnané utkání do třetí čtvrtiny, ale za stavu 40:38 dal pět bodů v řadě Kostas Slukas, vzápětí skóroval s faulem Veselý a Fenerbahce rázem mělo dvouciferné vedení, které už nepustilo.

Moskevský CSKA napravil minulou porážku s Realem Madrid a doma vyhrál nad Panathinaikosem Atény 81:63, když už po první čtvrtině vedl o 12 bodů. Hvězdou utkání byl domácí rozehrávač Sergio Rodríguez, který zaznamenal 25 bodů a devět asistencí. Kyle Hines přidal 21 bodů.