Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Spurt

Veselý se dočkal premiéry v NBA, jeho Washington ale opět prohrál

Washington - Český basketbalista Jan Veselý má za sebou nepříliš úspěšnou premiéru v NBA. Jednadvacetiletý hráč Washingtonu, který kvůli zranění přišel o prvních sedm utkání sezony, nastoupil k dnešnímu utkání s Minnesotou, které jeho tým podlehl doma 72:93. Veselý odehrál devět minut a 16 sekund a zaznamenal dva body.

Zahraje si ve Slovinsku s týmem i Jan Veselý?
zdroj: ČTK/AP

Washington prohrál i osmý zápas v soutěži a prožívá nejhorší start do ligy v klubové historii. Jako jediný tým v dosavadním průběhu zkrácené sezony ještě nevyhrál. Veselý se ve slavné lize objevil jako třetí Čech v historii po Jiřím Zídkovi a Jiřím Welschovi.

Rodák z Ostravy, kterého v úvodu sezony trápilo zranění kyčle a chřipka, se na palubovce poprvé objevil minutu a půl před koncem první čtvrtiny, když nahradil Chrise Singletona. Český basketbalista poté neproměnil dva trestné hody, v úvodu druhé části ale šestý hráč loňského draftu po smeči zaznamenal první koš v zámořské soutěži, jímž snížil na 19:22.

V dalším průběhu už žádné body nepřidal, přpsal si jeden doskok a dva fauly. Hned v prvním utkání v NBA stanul Veselý proti španělské hvězdě Ricky Rubiovi, dalšímu nováčkovi zámořské soutěže, s nímž v předchozích soupeřil o titul nejlepšího mladého hráče v Evropě. Bývalá opora Barcelony přispěla k výhře Minnesoty 13 body. Nejlepší střelcem zápasu byl v dresu vítězů Kevin Love, jenž k 20 bodům přidal 16 doskoků. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy