Hokej na zemi

Veselý pomohl Washingtonu osmi body k výhře nad Milwaukee

Washington - Jan Veselý osmi body a deseti doskoky pomohl basketbalistům Washingtonu k výhře 121:112 nad Milwaukee, které bojuje o postup do play-off NBA. Středeční ligový program nabídl 14 zápasů, po nichž je stále zamotaná situace v boji o osmičku v Západní konferenci.

Jan Veselý smečuje
zdroj: AP autor: Nick Wass

Washington předvedl jeden ze svých nejlepších ofenzivních výkonů v sezoně. O výhře Wizards rozhodli ve třetí části, kterou vyhráli o devět bodů. Milwaukee prohrálo počtvrté z posledních pěti zápasů a pomalu se mu rozplývá sen o postupu do play-off. V nočním programu totiž osmá Philadelphia porazila Cleveland 103:87.

Wizards k výhře dovedl 32 body Jordan Crawford. Po čtrnácti bodech nastříleli John Wall, Kevin Seraphin a Brazilec Nené, který nastoupil po deseti vynechaných zápasech. Právě Nené dostal v poslední čtvrtině přednost před Veselým, který však za první tři části stihl odehrát 26 a půl minuty. Ostravský rodák předvedl bojovný výkon a k osmi bodům a deseti doskokům přidal i tři asistence.

Utkání Boston - Orlando
zdroj: AP autor: Charles Krupa

Boston porazil Orlando 102:98 a zajistil si titul v Atlantické divizi. Celtics nastoupili bez Raye Allena a Rajona Ronda, Orlandu chyběli Dwight Howard a Hedo Turkoglu. Celtics k výhře dovedli Paul Pierce s 29 body a Avery Bradley s 23 body.

Další prohru v boji o postup do play-off si připsal Houston, který v texaském derby podlehl Dallasu 110:117. Obhájce titulu k výhře dotáhl Dirk Nowitzki, jenž 21 ze svých 35 bodů nastřílel v poslední čtvrtině. Rockets jsou nyní na 10. místě Západní konference se stejnou bilancí jako devátý Phoenix. Osmou příčku drží Utah, který porazil Portland jasně 112:91.

Phoenix prohrál s Oklahomou 97:109. Hvězdou zápasu byl náhradník James Harden, který nastřílel 40 bodů. Suns mají stále šanci dostat se do play-off, ale ve zbývajících utkáních mají těžký los: hrají s Clippers, Denverem, Utahem a San Antoniem.

Teoreticky do play-off ještě nemusí postoupit sedmý Denver, který podlehl Los Angeles Clippers 98:104. Minutu před koncem byl stav utkání vyrovnaný 96:96, o výhře Clippers pak rozhodl bývalý hráč Denveru Kenyon Martin, který nejdříve skóroval po útočném doskoku a vzápětí zblokoval pokus Tye Lawsona.

Výsledky:

Atlanta - Detroit 116:84, Boston - Orlando 102:98, Charlotte - Chicago 68:100, Cleveland - Philadelphia 87:103, Dallas - Houston 117:110, Denver - LA Clippers 98:104, Golden State - LA Lakers 87:99, Memphis - New Orleans 103:91, Miami - Toronto 96:72, New Jersey - New York 95:104, Phoenix - Oklahoma City 97:109, Portland - Utah 91:112, Sacramento - San Antonio 102:127, Washington - Milwaukee 121:112 (za domácí Veselý 8 bodů, 10 doskoků, 3 asistence).