BBV po 25 letech

Veselý pomohl skvělým výkonem ke skalpu Podgorici, Fenerbahce se drží v čele tabulky

Jan Veselý byl v Evropské lize opět lídrem basketbalistů Fenerbahce Istanbul a turecký tým si po vítězství 89:65 na palubovce Budučnosti Podgorica upevnil vedení v tabulce. Český pivot stejně jako v úterý ve šlágru proti CSKA Moskva nastřílel 19 bodů, s devíti zisky odražených míčů byl i nejlépe doskakujícím hráčem zápasu. Vše stihl za necelých 23 minut hry. Dvanáct bodů dal ve třetí čtvrtině, do té poslední už nenastoupil.

Utkání Podgorica - Fenerbahce
zdroj: ČTK/ABACA/AA/ABACA

Fenerbahce v Eurolize vyhrálo podesáté za sebou, jedinou porážku utrpělo v říjnu v derby s Efesem. Spolu s domácí soutěží, ve které Veselého tým Efesu prohru vrátil, byť až po prodloužení, trvá vítězná šňůra Fenerbahce už 17 zápasů.

Dvanáct bodů Ondřeje Balvína naopak Gran Canarii na úspěch nestačilo. Španělský tým prohrál na palubovce Olympiakosu Pireus 77:98.

Veselý byl opět k nezastavení, v Podgorici dovedl Fenerbahce k vítězství

Evropská liga basketbalistů - 14. kolo:

CSKA Moskva - Anadolu Efes Istanbul 102:84

Budučnost Podgorica - Fenerbahce Istanbul 65:89  (za hosty Veselý 19 bodů, 9 doskoků, 1 asistence)

Olympiakos Pireus - Gran Canaria 98:77 (za hosty Balvín 12 bodů, 3 doskoky, 1 asistence)

Baskonia Vitoria - FC Barcelona 70:77