MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Veselý pomohl k první porážce Barcelony, která nestačila na Istanbul

Barcelona - Šestnáct bodů, deset doskoků a tři bloky Jana Veselého pomohly k první porážce Barcelony v basketbalové Evropské lize. V duelu nejlepších týmů skupiny C prohrál dosud suverénní lídr s Fenerbahce Istanbul 89:91 po prodloužení, Tomáš Satoranský dal v domácím mužstvu dva body.

Sestřih utkání basketbalové Euroligy Barcelona - Fenerbahce

Katalánský tým prohrál poločas o pět bodů, ale v třetí čtvrtině ztrátu smazal. V dramatické koncovce vyrovnal hostující Bjelica na 79:79 a v prodloužení kraloval Veselý, který se postaral o pět istanbulských bodů. Rozhodující koš pak vstřelil opět Bjelica.

Pro českého reprezentanta to byl nejlepší výkon v euroligové kariéře, když se dostal na index užitečnosti 28. Veselý v této statistice o bod překonal své maximum z roku 2010, kdy mu vyšel ještě v dresu Partizanu Bělehrad taktéž zápas proti Barceloně.