Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
XTERRA - ME 2022 Prachatice

Veselý basketbalistům v kvalifikaci s Litvou nakonec nepomůže

Pivot Jan Veselý z Fenerbahce Istanbul basketbalovou reprezentaci v dnešním zápase kvalifikace mistrovství světa s Litvou v Opavě nakonec neposílí. Klub ho kvůli utkání turecké ligy neuvolnil.

Je nám líto, video expirovalo.
Veselý nepomůže basketbalové reprezentaci proti Litvě

Veselý srazy národního týmu za běžných okolností kvůli Eurolize vynechává. Elitní soutěž se však tentokrát nehrála a při absenci pivotů Ondřeje Balvína, Patrika Audy a Martina Kříže trenér Ronen Ginzburg oslovil Veselého.

"Honza byl té myšlence nakloněný. Jediné, co se řešilo, bylo, že na úterý 30. listopadu je naplánováno utkání turecké ligy. To ale dle pravidel FIBA být nesmí," uvedl manažer národního týmu Michal Šob.

"Protože je stále reprezentační okno a soutěže se hrát nemohou, aby hráči mohli reprezentovat a nebyla na nich tíha volby mezi reprezentací a klubovými povinnostmi," dodal Šob s tím, že v jednu chvíli to už vypadalo, že Veselý do Opavy dorazí.

"My jsme měli s Honzou dohodu, že když se nám podaří toto odblokovat, na zápas přijede. To se v jeden okamžik podařilo. Turecká strana se ale nakonec rozhodla, že je úterní zápas na programu," řekl Šob.

Basketbalisté v Opavě proti Litvě nastoupí v 17 hodin. Oproti týmu, který v úvodním duelu prohrál 90:97 v Bosně a Hercegovině, udělal trenér Ginzburg jednu změnu. Místo Davida Pekárka zařadil do nominace Ondřeje Hustáka.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články