Dohráno MOL Cup

Veselého trápilo koleno a navíc schytal úder do krku, Fenerbahce přesto porazilo Olympiakos

Fenerbahce Istanbul opět potvrdilo svou suverenitu v Eurolize basketbalistů. Ve 20. kole doma zvítězilo nad Olympiakosem Pireus 90:75 a upevnilo si vedení v tabulce. Český reprezentant Jan Veselý se tentokrát hlavní hvězdou nestal. Kvůli zdravotním problémům strávil na palubovce pouze osmnáct minut a zaznamenal 7 bodů, doskok a asistenci.

Fenerbahce doma nezaváhalo s Olympiakosem a dál vládne Eurolize

Veselý na duel s řeckým rivalem nebude vzpomínat v dobrém. V první čtvrtině inkasoval úder do krku od pivota soupeře Milutinova a během celého utkání ho navíc brzdil problém s kolenem, které si lehce poranil při tréninku. I proto odehrál pouze zmíněnou porci minut.

Spoluhráči však klíčového hráče velmi dobře zastoupili. Zářil hlavně americký rozehrávač Erick Green, který do koše svého bývalého zaměstnavatele poslal 17 bodů a byl nejlepším střelcem zápasu.

Balvín neodvrátil pátou euroligovou porážku Gran Canarie za sebou

Euroliga basketbalistů - 20. kolo:

Fenerbahce - Olympiakos 90:75 (za domácí Veselý 7 bodů, 1 doskok, 1 asistence)
Maccabi Tel Aviv - Panathinaikos 84:75
Milán - Žalgiris Kaunas 80:70
Real Madrid - Anadolu Efes Istanbul 92:84
Budučnost Podgorica - Gran Canaria 75:70 (za hosty Balvín 8 bodů, 6 doskoků, 2 asistence)
Chimki Moskva - Bayern Mnichov 60:71
Darüssafaka Istanbul - Baskonia Vitoria 80:75
Barcelona - CSKA Moskva 76:84