Paralympijský magazín

Veselého body pomohly Fenerbahce k vítěznému vstupu do čtvrtfinále

Obhájci titulu Fenerbahce Istanbul dávali od počátku prvního čtvrtfinále jasně najevo, že hodlají počtvrté za sebou postoupit do Final Four Euroligy. Turecký klub porazil doma Vitorii 82:73 a výraznou měrou k tomu přispěl český pivot Jan Veselý, který nasbíral 13 bodů, osm doskoků a dvě asistence.

Jan Veselý dává koš za Fenerbahce
zdroj: ČTK/ABACA autor: AA/ABACA

Už v první čtvrtině získalo Fenerbahce náskok deseti bodů a ve druhé desetiminutovce sehrál důležitou roli Veselý, který po návratu na hřiště dal dva koše za sebou a přispěl k navýšení náskoku až na 17 bodů.

Španělský celek sice v poslední čtvrtině snížil na sedm bodů, ale nápor odvrátil Veselý proměněnými trestnými hody a Fenerbahce už si důležitou první výhru v sérii hrané na tři vítězství pohlídalo.

Více bodů než Veselý – po šestnácti – dali v utkání jen Brad Wanamaker v dresu Fenerbahce a za soupeře Gruzínec Tornike Šengelija.