Vedoucí USK deklasoval Slovanku, třetí KP Brno porazil druhý Nymburk

Jasnou výhrou vstoupily do nového roku basketbalistky USK Praha. Doplatila na to Slovanka, která si odnesla porážku 50:107. Pro USK je to v ligové sezoně ve třináctém kole už třináctý vyhraný zápas. V neděli se střetly druhý Nymburk se třetím KP Brno a brněnský celek využil domácího prostředí k výhře 68:64.

Po 20 bodech daly v dresu obhájkyň titulu Marija Režanová a Alena Hanušová, která si připsala i deset doskoků. Double double zaznamenala také další hráčka USK Alyssa Thomasová, která k 17 bodům přidala 13 doskoků a sedm asistencí.

V druhém sobotním utkání Hradec Králové porazil Žabiny Brno 90:65 a vystřídal je na čtvrtém místě tabulky. Lvice oplatily soupeřkám prohru 64:77 z prvního vzájemného duelu v soutěži.

Basketbalistky KP Brno i s novou posilou Lenkou Bartákovou porazily druhý tým tabulky Nymburk 68:64. Reprezentační rozehrávačka, která přestoupila z Cmoki Minsk, přispěla k výhře šesti body. Obhájkyně stříbrných medailí na třetím místě snížily ztrátu na Nymburk, navíc mají zápas k dobru. Po vyrovnané úvodní čtvrtině (15:15) vyhrál domácí tým druhou část jasně 25:8.

Nymburku se povedlo zápas zdramatizovat, necelé dvě minuty před koncem po koši Michaely Krejzové prohrával jen o bod. Koncovku ale zvládly lépe Brňanky. Jejich nejlepší střelkyní byla s 22 body Jasmine Gillová, za hosty dala Krejzová 15 bodů.