Vedoucí trio ligy basketbalistek v 15. kole nezaváhalo

Praha - Vedoucí trio basketbalové ligy žen zvládlo dnešní zápasy 15. kola a stále je v čele tabulky seřazeno v jednobodových odstupech v pořadí USK Praha, IMOS Brno, Hradec Králové. Obhájkyně titulu z Folimanky porazily Slovanku 82:51, brněnské vicemistryně zvítězily ve Strakonicích 76:55 a překvapení ročníku z východu Čech si poradilo i podruhé v sezoně v derby s Trutnovem, tentokrát doma 73:62.

Východočeský šlágr byl ještě v poločase nerozhodný 34:34, poté co domácí Lvice daly v druhé čtvrtině jen devět bodů. Trutnov nicméně ani jednou v utkání nevedl a domácí tým pod vedením Dariny Mišurové, autorky 23 bodů včetně čtyř trojek, brzy získal zpět dvouciferné vedení a výhru kontroloval. V tabulce už se soupeři vzdálil na pět bodů.

Z dnešního programu vypadl zápas Valosun Brno - VŠ Praha, jehož konání znemožnila voda na palubovce prosakující ze střechy haly od tajícího sněhu. Utkání bude sehráno v jiném termínu.