Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Vedení NBA zvažuje dohrát ročník kompletně v komplexu společnosti Disney na Floridě

NBA chce zkusit dohrát ročník na jednom místě. Vedení zámořské basketbalové soutěže potvrdilo, že jedná se společností Disney o dohrání sezony koncem července v jejím obřím komplexu na Floridě. Slavná soutěž, jež je kvůli pandemii koronaviru od poloviny března přerušená, by mohla uskutečnit zbytek ročníku v areálu ESPN Wide World of Sports poblíž Orlanda.

Tomáš Satoranský (vlevo) střílí na koš v utkání proti Clevelandu
zdroj: AP autor: Paul Beaty

Mluvčí NBA Mike Bass uvedl, že v komplexu by všechny kluby soutěže nejen hrály, ale i trénovaly a byly ubytované. Rozhovory jsou však podle něj stále pouze informativní.

ESPN Wide World of Sports Complex je rozlehlý areál na ploše 255 akrů, v němž je množství sportovních hal a hřišť. O dohrání sezony v komplexu uvažuje také fotbalová MLS, což by ale vzhledem k jeho velikosti nebyl problém. V celém areálu je téměř 24 tisíc hotelových pokojů.

Basketbalisté NBA, kde v týmu Chicaga působí český reprezentant Tomáš Satoranský, smějí od 8. května trénovat v malých skupinkách v tréninkových centrech. Této možnosti zatím využila zhruba polovina klubů.

Restartu soutěže nahrává i dnešní rozhodnutí americké vlády udělit výjimku profesionálním sportovcům a umožnit jim navzdory platným omezením návrat do USA. Vedle evropských basketbalistů se tak otevírají hranice Spojených států například pro hokejisty působící v NHL, golfisty či tenisty.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy