V semifinále šampionátu se utká Španělsko s Austrálií, Belgie vyzve USA

Místo hladkého postupu se nadřely, ale nakonec to zvládly. Basketbalistky USA po prohrané úvodní čtvrtině 9:17 čtvrtfinále mistrovství světa s Nigérií otočily a po triumfu 71:40 se velký favorit dostal mezi nejlepší čtyři týmy šampionátu. V dalším kole narazí na Belgičanky. Domácí Španělky si poradily s Kanaďankami 68:53 a o postup do finále si zahrají s Austrálií.

Utkání USA - Nigérie
zdroj: ČTK/EFE/ autor: Cristobal Garcia

O postup do finále se Američanky v sobotu utkají s Belgičankami, které v duelu medailistů z loňského evropského šampionátu porazily stříbrnou Francii přesvědčivě 86:65. Při premiéře na MS bude Belgie hned hrát o cenné kovy, do semifinále ji dovedla 23 body Kim Mestdaghová.

Do bojů o medaile prošly i Australanky po hladkém vítězství 83:42 nad Čínou. Obhájkyně bronzu si o postup do finále zahrají s domácími mistryněmi Evropy ze Španělska, které porazily Kanadu 68:53. Kanaďanky doplatily na střeleckou nemohoucnost v závěrečné čtvrtině, v níž zaznamenaly jen tři body.

Američanky se v základní skupině podobně jako s Nigérií trápily i se Senegalem, po vyrovnané první čtvrtině nakonec vyhrály dvacetibodovým rozdílem. V obou následujících zápasech s Čínou a Lotyšskem pak dosáhly stobodové hranice. Proti Nigérii byla jejich nejlepší střelkyní Breanna Stewartová, která minula jedinou střelu a dala celkem 19 bodů.