Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
FIS magazín SP

V NBA se schyluje k organizované individuální přípravě hráčů. Zatím jen u některých klubů

Od pátku 1. května se budou moct hráči NBA individuálně připravovat v tréninkových zařízeních některých klubů v omezeném rozsahu a při dodržení určitých podmínek. Podle zámořských médií to bude možné ale jen tam, kde to místní úřady vyloženě nezakazují, a účast bude dobrovolná. Společné týmové tréninky v době koronavirové krize budou nadále zakázané.

Damian Lillard
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Brian Rothmuller

Návrat hráčů alespoň k individuální přípravě bude možný poté, co některé americké státy jako Georgia či Oklahoma začaly zmírňovat opatření o omezení volného pohybu obyvatel. V těchto oblastech umožní kluby z rozhodnutí ligy, které ale dosud nebylo oficiálně oznámeno, přístup do svých zařízení.

"Protože některé státy a oblasti začaly uvolňovat omezení pohybu obyvatel, rozhodla se NBA, že nastal čas umožnit hráčům návrat na tréninková hřiště, i když v omezené míře," napsala agentura AP. Tam, kde to vzhledem k přísnějším opatřením úřadů není možné, bude vedení soutěže hledat pro hráče alternativní možnosti.

Je nám líto, video expirovalo.
Hráči některých klubů NBA mohou trénovat individuálně v zařízeních

Sezona NBA byla přerušena 11. března po zjištění prvního pozitivního případu nákazy mezi hráči. O minulém víkendu už mělo začít play-off. V současnosti není jasné, kdy a v jakém formátu by mohla soutěž pokračovat. Podle komisionáře Adama Silvera se o osudu ligy rozhodne nejdříve v květnu.

Počet případů nákazy koronavirem ve Spojených státech přesáhl 900 tisíc, úmrtí osob s nemocí COVID-19 už úřady registrují přes 50 tisíc. Spojené státy, kde žije zhruba 330 milionů lidí, jsou jak co do počtu nakažených, tak co do počtu zemřelých nejhůře zasaženou zemí světa. Nejhorší zůstává situace ve státu New York.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy