Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Norsko

V nadstavbě ligy podlehl vicemistrovský Děčín basketbalistům Pardubic

Basketbaloví vicemistři z Děčína vstoupili do nadstavby domácí porážkou s Pardubicemi 76:79. O výsledku rozhodl tříbodovým košem tři sekundy před koncem Kameron Chatman, domácí Jan Štěrba s pokusem o vyrovnání po oddechovém čase neuspěl.

Utkání Pardubice – Děčín
zdroj: facebook.com/BK Pardubice

Děčín prohrál potřetí za sebou, zatímco Pardubice navázaly na pětizápasovou vítěznou sérii ze závěru základní části. Tomáš Vyoral se na tom podílel 19 body a 10 asistencemi, Chatman dal o bod méně. Nejlepším střelcem zápasu byl děčínský Matěj Svoboda s 24 body.

"Na to, že jsme nehráli vůbec dobře, jsme svojí bojovností dostali zápas až do koncovky. Tam jsme několikrát vedli o dva nebo tři body, ale nedokázali jsme výhru urvat. Je to obrovská škoda, protože domácí zápasy ztrácet nechceme," litoval domácí kouč Tomáš Grepl.

Jeho protějšek Vanja Miljkovič si pochvaloval dobrou obranu. "To je hodně podstatné. Prošli jsme si těžkým obdobím, teď vše vypadá naopak výborně. Ukázali jsme, že můžeme hrát s každým, nemusíme se nikoho obávat," dodal s poukazem na rozpačitou pasáž sezony, v níž Východočeši v jednu dobu prohráli 11 ze 14 zápasů.

Pardubice se k čtvrtému Děčínu přiblížily už na rozdíl jediné výhry stejně jako USK, který zvítězil 89:80 nad Kolínem. Pražané porazili Středočechy potřetí v sezoně a pomohl jim k tomu i kamerunský rodák z francouzským pasem Junior Mbida. Pivot se zkušenostmi z velkoklubů francouzské ligy i kamerunské reprezentace posílil USK před startem nadstavby a uvedl se 12 body a 6 doskoky.

Ve skupině A2 poslední Slavia zvítězila v hale Olomoucka 86:91 a ukončila 14 zápasů trvající šňůru porážek. Domácím nestačily výkony Amina Adamua, který zaznamenal 27 bodů a 9 doskoků, a autora 21 bodů Jase Townsenda. Slávisté sice hráli jen v osmi lidech, ale šest hráčů dalo 12 a více bodů, lídry byli David Jelínek s 19 body a Radek Pumprla s 16 body a 11 asistencemi.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články