Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Už se těším, jak proti sobě vyběhneme v NBA, těší se Krejčí na Satoranského

Na start NBA se už těší basketbalista Vít Krejčí. Jednadvacetiletý Čech podepsal v pátek smlouvu s celkem Oklahoma City Thunder a po loňském zranění kolena v dresu Zaragozy se opět dostává do formy. Je rád, že mu klub i přesto věří a bude připravený na začátek přípravného kempu.

Vít Krejčí
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Představoval jsem si celý život moment, jak vyběhnu na hřiště v NBA. Takže už se jen těším, až budu na hřišti po roce, kdy jsem nemohl hrát. Taky jsem rád, že to konečně bude s fanoušky," řekl Krejčí v on-line rozhovoru s českými novináři, zprostředkovaném agenturou PPGSport/Octagon Basketball, která jej zastupuje.

Rehabilitaci měl plánovanou směrem ke startu tréninkového kempu NBA, který začne 22. září. Proto také nehrál v Letní lize. "S týmem jsme se rozhodli, že nejsem ještě úplně stoprocentní. Nemělo cenu to pokoušet. Od začátku prosince jsme se soustředili, abych pořádně zrehabilitoval. Chtěli ale, abych tam jel, byl s týmem a získal nějaké zkušenosti," podotkl Krejčí.

"Jde to všechno podle plánu. Tento týden začínám hrát poprvé pět na pět. Mám za sebou tréninky jeden na jedno a dva na dva. Uvidíme, v jaké formě budu, ale každopádně je super vědět, že ve mě mají důvěru, že se můžu po zranění vrátit na stejný level, kde jsem byl před zraněním. Fyzicky už jsem na sto procent, cítím se i lépe než před zraněním a noze stoprocentně důvěřuju, ale ještě bude určitě chvíli trvat, než se dostanu do formy," uvedl.

Je nám líto, video expirovalo.
Krejčí se po podpisu smlouvy chystá na NBA

Ze Severní Ameriky se ani přes léto nevracel domů. "Odjel jsem jen s přítelkyní na týden na Floridu na dovolenou. To bylo všechno. Chtěl jsem si být jistý, že jsme udělali od prosince do května dobré kroky, a chtěl jsem finální část rehabilitace dotáhnout do konce. Thunder pořád pokračovali s tréninky a byla to nejlepší možnost tady rehabilitovat pod dohledem," prohlásil.

Doufá, že si 10. listopadu v New Orleans zahraje proti Satoranskému. "Rozhodně to bude jeden z nejspeciálnějších zápasů sezony. Myslím, že to bude skvělý moment sezony pro nás oba i pro český basketbal. Doufám, že budeme mít šanci se bránit na hřišti. Pamatuji si před dvěma lety v přípravě na mistrovství světa v Číně, tak jsem chtěl jít taky vždycky proti němu. Byla to skvělá zkušenost. Už se nemůžu dočkat, až proti sobě vyběhneme v NBA, to bude úplně něco jiného a hrozně se na to těším," řekl Krejčí.

Do nominace do Číny se tehdy těsně nedostal a v boji o účast na olympijských hrách i ve vystoupení pod pěti kruhy v Tokiu mu zabránilo zranění. Spoluhráčům fandil na dálku. "Bylo to super vidět, ale bylo to pro mě samozřejmě trošku těžké. Vždycky jsem chtěl reprezentovat na olympiádě nebo velkých akcích. Každopádně jsem extrémně rád za to, jak to vyšlo, že se tam kluci dostali a ještě odehráli takto dobré zápasy," podotkl Krejčí.

Sám bere absenci na velkých akcích jako motivaci. "Pamatuji si před dvěma lety, jak mě fakt mrzelo, že nevyšlo mistrovství světa. Bylo to těžké, ale další reprezentační okno na kvalifikaci to byla pro mě extrémní motivace dokázat, že do toho týmu patřím. Všechny takové věci se snažím brát pozitivně, aby mě to posílilo. Jakkoliv i to zranění bylo špatné, tak mi to výrazně pomohlo dostat se sem," prohlásil.

Věří, že ve startu příští rok v září na mistrovství Evropy, jehož jednu ze skupin hostí pražská O2 arena, mu už nic nezabrání. "Bude to pro nás a pro celou Českou republiku taky další skvělá akce. Je to dobrá šance pro všechny se podívat na kvalitní basket a nejen na našich zápasech," uvedl.

Teď se ale soustředí na přípravu na NBA a i klub nováčky chystá na náročnost 82 utkání v základní části. "Vedeme o tom spoustu konverzací s trenéry i se zkušenějšími hráči, jak je důležité mít režim, všechno naplánované a rutinu. Jinak by se člověk z 82 zápasů zbláznil. Není to jako v Evropě, kdy se dva dny mluví o zápase, co zlepšovat. Tady je to mnohem rychlejší. Po zápase jsou dvě hodiny času o něm přemýšlet a pak už je to další zápas. Těším se, že zápasů bude tolik a o tolik víc bude třeba šancí," prohlásil Krejčí.

Vyhlíží souboje se svými idoly, které zatím sledoval ve sestřizích na internetu. "Viděl jsem, jak je pro ně jednoduché skórovat, a těším se, až je budu bránit a zažiju si, jak rychlí a silní třeba Stephen Curry nebo Klay Thompson jsou. Těším se na každý zápas," řekl Krejčí, který bude hrát s číslem 27. "Moje oblíbená je sedmnáctka, ale tu už mi Pokuševski zabral, takže budu zůstanu s číslem, které jsem nosil v Zaragoze. Je to taková moje druhá možnost," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy