Sokolský zpravodaj

Utah vyhrál v Torontu až po třetím prodloužení

New York - Až třetí prodloužení rozhodlo pondělní utkání NBA v Torontu, ve kterém hosté z Utahu zvítězili 140:133. Tým Jazz v posledních sedmi minutách normální hrací doby smazal jedenáctibodové manko a nakonec vydřel proti poslednímu celku Atlantické divize první výhru na palubovce soupeře v sezoně.

Utkání Toronto - Utah
zdroj: AP

Hosty dvakrát udržel v utkání vyrovnávacími koši těsně před koncem hrací doby Al Jefferson, který dohromady dal 24 bodů a doskočil 17 míčů. Jeho spoluhráč Paul Millsap pak ve třetím nastavení, které si pro změnu vynutil domácí John Lucas vyrovnávací trojkou, završil sedmi body svoji bilanci na 34. V kanadském týmu si DeMar DeRozan vytvořil osobní rekord 37 body, Jose Calderon předvedl 20 bodů a 17 finálních přihrávek.

Utkání Detroit - Oklahoma
zdroj: AP autor: Paul Sancya

V domácí hale se v pondělí z vítězství radoval pouze Phoenix, který porazil 110:100 Denver. Na palubovkách soupeřů totiž vedle Utahu vyhrálo dalších šest mužstev včetně Oklahomy, která těsným vítězstvím 92:90 prodloužila čekání Detroitu na první úspěch v sezoně už o osmý zápas. Russell Westbrook v dresu Thunder oslavil 33 body a 10 doskoky své 24. narozeniny, Kevin Durant přidal 26 bodů.

LeBron James přivedl 38 body mistrovské Miami k výhře 113:110 v Houstonu. Po prvním poločase měl na kontě jen šest bodů, po přestávce byl ale k neudržení. "To byla jízda. Kéž bych se do takového stavu dostával častěji. Když už se pak do toho člověk dostane, tak ať udělá cokoli, ať zvedne jakoukoli střelu, tak ví, že to dobře dopadne," liboval si James.

Výsledky pondělních zápasů NBA:

Chicago - Boston 95:101, Dallas - Minnesota 82:90, Detroit - Oklahoma City 90:92, Houston - Miami 110:113, Philadelphia - Milwaukee 96:105, Phoenix - Denver 110:100, Portland - Atlanta 87:95, Toronto - Utah 133:140 po 3. prodl.