České ragby

Ústí si poradilo s Brnem a posunulo se na místo pro play-off

Praha – Vysoko 77:60 zdolali ústečtí basketbalisté v předposledním kole nadstavbové části NBL rivala z Brna, a posunuli se tak v tabulce skupiny A2 před Ostravu na druhé místo, které zajišťuje místo v play-off. Slezané selhali na palubovce lídra ze Svitav 76:86.

V závěrečných zápasech nadstavby bude Ústí hájit jednobodový náskok před Ostravou v úterý na hřišti Jindřichova Hradce. Nová huť nastoupí doma proti poslednímu Prostějovu.

Ústí udrželo brněnský tým, kterému chyběli Jan Tomanec a Ivan Mikulič, v prvním poločase na 26 bodech. Domácí si vypracovali náskok až 25 bodů a dovedli zápas bez potíží k vítězství.

"Jsem rád, že jsem mohl dát minuty všem klukům a že jsme to dohráli, jak jsme to dohráli. Všichni vědí, o co jde. V úterý jedeme do Jindřichova Hradce na zápas sezony - všechno nebo nic," řekl ústecký kouč Antonín Pištěcký.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 9. kolo nadstavby

Skupina A2

Prostějov - Jindřichův Hradec 81:90 (12:21, 24:44, 55:70) Nejvíce bodů: Jacobs 17, Sehnal 16, Fitzpatrick 15, Simmons 13 - Lipkins 24, Šoula 20, Canty 12, Fait 10.

Svitavy - Ostrava 86:76 (23:16, 36:38, 58:57) Nejvíce bodů: Slezák 20, Marko a Jelínek po 14, Teplý 13 - P. Bohačík 21, Bratčenkov 11.

Ústí nad Labem - Brno 77:60 (18:13, 43:26, 63:40) Nejvíce bodů: Thompson 21, Bosák 14, Šteffel 13, Pecka 12 - Ware 16, Křemen 11, R. Pumprla 10.