V šachu

Ústí s novým trenérem konečně vyhrálo

Praha - Basketbalisté Ústí nad Labem pod vedením nového trenéra Jana Šedivého zvítězili v 11. kole NBL v Levicích 80:77. Po třetí výhře v sezoně a teprve druhé z posledních osmi utkání se Severočeši bodově dotáhli na slovenského soupeře, Levice mají ale zápas k dobru. Šedivý nahradil po středeční prohře s Děčínem Romana Bednáře.

Basketbalový koš
zdroj: ČT24 autor: ČT24

Ve vyrovnaném duelu se každý z týmů dostal v prvním poločase do sedmibodového vedení, což byl v celém utkání maximální rozdíl ve skóre. Domácí celek o náskok přišel na přelomu poločasů a od 23. minuty už pouze dotahoval mírné vedení soupeře, opakovaně ale pouze vyrovnal. Hosté výhru uhájili při střelbě z čáry trestného hodu; dali takto svých posledních osm bodů.

Severočeši měli pět hráčů s dvouciferným bodovým výkonem, nejlepší byl s 18 body Horák. Střelcem zápasu byl s 23 body domácí Salih Nuhanovič. Děčín porazil Svitavy 79:62 a je v tabulce čtvrtý, před poražené Tury se na osmé místo posunulo právě Ústí nad Labem.