Golfista roku

Ústí porazilo Pardubice o jediný bod a vynutilo si sedmý duel

Drama jaksepatří. Basketbalisté Ústí nad Labem porazili v šestém čtvrtfinále NBL Pardubice 88:87 po prodloužení a vynutili si rozhodující sedmý zápas. Severočeši přitom na domácí palubovce v základní hrací době ani jednou nevedli, ještě v poslední čtvrtině prohrávali dokonce o 15 bodů, přesto se jim podařilo vyrovnat stav série na 3:3.

Ústí si vybojovalo v dramatu s Pardubicemi sedmý zápas

Závěrečných šest minut domácí ovládli v poměru 20:5, prodloužení zařídil trojkou Michal Šotnar, který bezprostředně odpověděl na tříbodový koš Jiřího Welsche. Šotnar zpoza tříbodového oblouku otevřel i nastavení a ve zbytku utkání se z dálky trefil ještě dvakrát.

Poslední útok měli k dispozici hosté, ale nejlepší střelec zápasu Brandon Spearman k 32 bodům další nepřidal. Šotnar se dostal na 16 bodů, ústeckým lídrem byl s 23 Ladislav Pecka.

Rozhodující zápas je na programu ve čtvrtek v Pardubicích.

Ústí nad Labem - Pardubice 88:87 po prodl. (21:29, 36:42, 54:64, 76:76)

Nejvíce bodů: Pecka 23, Šotnar 16, Robinson 15, Singletary 13, Šmíd 12 - Spearman 32, Švrdlík 16, Kent 14, Pandula 11. Stav série: 3:3.