Svět motorů

Úspěch v Rize. USK deklasovalo tamní TTT

Hráčky pražského USK si z lotyšské Rigy odváží vysoké vítězství. Tamní celek TTT Riga porazily 103:52. Pražanky si v Evropské lize připsaly čtvrté a zároveň rekordní vítězství v sezoně.

Hráčky USK Praha
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

Na hranici dvaceti vstřelených bodů dosáhly María Condeová (25), Brionna Jonesová (22) i Alyssa Thomasová (20), double double zaznamenala Dragana Stankovičová díky třinácti bodům a 10 doskokům. Další zápas čeká tým trenérky Natálie Hejkové za týden doma proti Benátkám.

Domácí tým, který měl dosud na kontě dvě vítězství z pěti zápasů, se dostal do vedení dvakrát jen v úplném úvodu, ale jedenáctibodová šňůra českých šampionek znamenala vedení 13:4. Po úvodní čtvrtině hostující celek vedl už o osmnáct bodů. Střelecky se činily v první čtvrtině především Condeová a Alyssa Thomasová, které daly po dvanácti bodech.

Domácí tým se mezi 9. a 19. minutou vůbec střelecky neprosadil a byla z toho šňůra 23 bodů USK a vedení 49:12. Trojka Ievy Korzaneové v čase 18:43 zabránila tomu, aby Riga odehrála celou čtvrtinu bez jediného bodu.

Lotyšský celek se pak střelecky chytil a ve třetí čtvrtině poprvé dokázal odehrát vyrovnanou pasáž. Ale Pražanky domácím nakonec jedenáctibodovou šňůrou nedopřály ani dílčí úspěch v podobě vyhrané jedné části a třetí čtvrtinu vyhrály 27:19.

Stobodovou hranici Pražanky překonaly v tomto ročníku poprvé a přehoupla je přes ni 75 sekund před koncem Jonesová.

TTT Riga - ZVVZ USK Praha 52:103 (12:30, 17:51, 36:78)

Nejvíce bodů: Pulvereová 16, J. Thomasová 12, Jasaová 7 - Condeová 25, Jonesová 22, A. Thomasová 20. Fauly: 26:17. Trestné hody: 9/8 - 35/29. Trojky: 6:4. Doskoky: 26:47.