Následuje
M ČR v latinskoamerických tancích 2020

USK ztratil třináctibodové vedení a podlehl Fenerbahce

Istanbul - Páté vítězství v Eurolize si basketbalistky USK nepřipsaly. Poté, co před týdnem v nejprestižnější evropské soutěži poprvé prohrály na palubovce velkého favorita soutěže Dynama Kursk, padly znovu, když podlehly Fenerbahce 71:75, a to přesto, že v druhé čtvrtině vedly už o třináct bodů. 

USK ztratil dvojciferné vedení a prohrál s Fenerbahce

České mistryně přitom většinu zápasu vedly. V polovině první čtvrtiny šly do trháku a vypracovaly si až třináctibodový náskok. Staraly se o to zejména Sonja Petrovičová s Laiou Palauovou, která tentokrát místo asistencí sama dávala koše.

Ještě sedm minut před koncem vedly Pražanky o deset bodů a nic nenasvědčovalo tomu, že by o výhru přišly. Jenže pak se rozehrály opory domácích, zejména Levanderová, a Fenerbahce šňůrou 12:0 otočilo skóre ve svůj prospěch.

Petrovičová se ještě 26 vteřin před koncem pokusila vrátit USK vedení trojkou, ale minula a turecký celek už výhru díky trestným hodům udržel. Svěřenkyně trenérky Natálie Hejkové tak stejně jako před týdnem v Kursku svedly se spolufavoritem soutěže vyrovnaný souboj, ale v závěru doplatily na užší rotaci a úbytek sil.

"Dnes jsem ještě více rozčarovaná než v Kursku, protože zápas jsme měly pod kontrolou, a nebýt našich chyb a blbostí, tak bychom vyhrály," hodnotila trenérka Hejková. "První poločas jsme dobře bránily a doskakovaly, ale druhý poločas to byla katastrofa. Soupeř měl 17 útočných doskoků, a i když jsme ubránily, tak ony měly druhou či třetí šanci. Z toho pramenila těsná prohra," dodala.

USK podle ní příliš nepřáli ani rozhodčí. "Problém byl, že Kia Vaughnová měla zdravotní potíže a rozhodčí na ni navíc nepískali fauly," mínila Hejková. "Rozhodla to už druhá polovina třetí čtvrtiny, kdy jsme začaly prohrávat doskok a rozhodčí pouštěli jejich zvýšenou agresivitu," doplnila pivotka Alena Hanušová.

Fenerbahce Istanbul - ZVVZ USK Praha 75:71 (16:23, 39:49, 55:61)

Nejvíce bodů: Grudaová a Quigleyová po 16, Lavenderová 14 - Petrovičová 24, Palauová 14, Hanušová 13. Fauly: 14:17. Trestné hody: 13/10 - 8/5. Trojky: 3:10. Doskoky: 37:30.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy