Volejbalový magazín

USK vyloupil Trutnov vysokým rozdílem o 84 bodů. Brno ovládly dosud neporažené Žabiny

Basketbalistky USK Praha v ligovém souboji prvního s posledním deklasovaly Trutnov na jeho hřišti 126:42. Úřadující šampionky vyhrály i sedmý zápas v soutěži, naopak východočeský tým neuspěl v osmém utkání. V brněnském derby lepší formu předvedly basketbalistky ze Žabiny. Sousedské KP porazily 71:54 a udržely si stejně jako USK neporazitelost. Šestou výhrou v řadě se Slavia posunula na třetí místo.

Bria Holmes (Žabiny Brno)
zdroj: Žabiny Brno autor: Mirek Štěpánek

V úvodu domácí hráčky z Trutnova celkem držely s favoritem krok, ale druhou čtvrtinu ovládl USK 29:5 a ve zbytku utkání měl jasnou převahu. Hned sedm hráček vítězného celku dalo dvouciferný počet bodů. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 21 body Brionna Jonesová. Simona Sklenářová (17 bodů) a Tereza Vyoralová (12) měly stoprocentní úspěšnost střelby.

USK se jasnou výhrou naladil na středeční zápas Evropské ligy proti Rize.

Trenér Průša: Zvrat? Když se nám povedly dva pokusy z dálky

Žabiny v derby navázaly na úspěch v jarní sérii o ligový bronz, v níž porazily KP 3:0 na zápasy. Dnešní souboj definitivně rozhodly až v poslední čtvrtině, kterou vyhrály 23:15. Nejlepší střelkyní zápasu po reprezentační pauze byla rozehrávačka národního týmu Petra Záplatová, která dala 22 bodů.

"V první polovině zápasu jsme trochu chytali rytmus. Co se týče přechodu na útočnou polovinu, nedělali jsme dobrá rozhodnutí a nehráli příliš chytře. Každopádně v druhé polovině utkání se toto zlepšilo. Myslím si, že jsme předvedli 40 minut intenzivního nasazení v obraně a i přes pár chyb jsme zůstali konstantní," uvedl trenér Žabin Viktor Pruša.

Tým KP utrpěl druhou porážku za sebou poté, co ve středu podlehl favorizovanému USK a připsal si první nezdar v soutěži.

Pražská Slavia zvítězila nad Hradcem Králové 64:46 a po šesté výhře v řadě vystřídala svého dnešního soupeře na třetím místě tabulky. Východočešky však mají zápas k dobru. V dresu Pražanek si připsala 20 bodů a devět doskoků kapitánka Bakajsová, double double zaznamenala Rokošová za 15 bodů a 11 doskoků.