USK s novou posilou úřadovalo. Slovanku porazilo o 91 bodů. KP Brno slaví další triumf

Úřadující šampion ligy basketbalistek opět ukázal, že v domácí soutěži nadále nemá konkurenci. Hráčky USK Praha v 8. kole zničily Slovanku o 91 bodů 127:36. K osmému letošnímu triumfu a čtvrtému, v němž nasázely více než 120 bodů, Pražankám pomohla i nová posila Američanka DeWanna Bonnerová. Šestou výhru za sebou zaznamenalo KP Brno po vítězství v derby na Technicem 96:45.

Ženská basketbalová liga
zdroj: ČTK autor: Slavomír Kubeš

Po roční mateřské pauze a nedělním příletu do Prahy se Bonnerová poprvé v dresu USK představila ve středeční Evropské lize proti Polkowicím a dnes si odbyla debut v české soutěži. Za necelých 24 minut nasbírala 25 bodů a pět doskoků.

V dresu obhájkyň titulu se na dvouciferný bodový zisk dostalo osm hráček a během utkání nejvíce nad Slovankou vedly o 94 bodů. Za suverénkami jsou o bod druhé hráčky Nymburku, které dnes až v poslední čtvrtině rozhodly zápas s Hradcem Králové a zvítězily 65:60. Poslední úsek domácí tým ovládl 20:9. Hradecké Lvice jsou třetí.

Žádná z jeho hráček nedosáhla v duelu s KP ve střelbě na dvojcifernou hranici, domácí naopak s 15 body táhly Edita Šujanová a Gabriela Andělová. Obě si navíc připsaly po osmi doskocích.

I osmý zápas v nové sezoně prohrály basketbalistky Strakonic, které tentokrát doma nestačily na třetí brněnský celek Žabiny (43:80).

Slavia Praha zvítězila po drtivém nástupu v Karlových Varech 94:46. Úvodní čtvrtinu ovládly slávistky 44:5.