Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

USK Praha zářilo proti Wisle Krakov a po historické výhře se přiblížilo postupu

Krakov (Polsko) – Velký krok směrem k postupu do čtvrtfinále Euroligy udělaly v Krakově basketbalistky USK Praha. Obhájkyně titulu po výborném výkonu porazily domácí Wislu rozdílem třídy 78:57 a na půdě svého soupeře uspěly v soutěžním duelu poprvé v historii. Český tým má tři kola před koncem na nepostupové příčky náskok dvou výher. Stále navíc drží naději na druhé místo ve skupině, na které ztrácejí jediné vítězství.

Ilona Burgrová oslavuje vítězství USK Praha s diváky
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

"Začaly jsme velmi dobře, v obraně i v útoku. Navíc se chytly i střídající hráčky. Byl to od nás opravdu dobrý zápas," řekla Dupreeová. "Candice znovu ukázala, jakou je posilou. Přináší ohromný klid do hry, počká si na svůj moment. Navíc vytváří i pozice pro ostatní, což není pro Američanku úplně typické. Jsem ráda, že ji tu máme. Hraje se mi s ní opravdu dobře," konstatovala Kateřina Elhotová.

Už v první části si obhájkyně titulu vypracovaly vedení o 12 bodů. Navíc v poslední sekundě úvodní desetiminutovky trefila Kateřina Elhotová střelu z půlky hřiště.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih basketbalu Krakov - USK Praha s ohlasy

"To bylo štěstí. V poslední sekundě jsem to prostě hodila na koš a spadlo to tam. Dnes se to táhlo ve znamení naší dobré střelby a celkově velké pohody, ale důležitá byla i obrana. Bez ní to mohlo vypadat jinak. Vždy když hrajeme dobře v obraně, tak se to promítá pozitivně i do útoku. Dobře jsme si to dávaly z ruky a nacházely jsme volné pozice," uvedla Elhotová.

Vidět byly i další české reprezentantky. Rozstřílela se Alena Hanušová, velmi dobře bránila Tereza Vyoralová, která přibrzdila nejnebezpečnější hráčku domácích Yvonne Turnerovou.

"Tereza bránila opravdu dobře. Po odchodu Danielle Robinsonové dostává více prostoru a šance se chytla velmi dobře," řekla trenérka Natália Hejková, která byla spokojená především se vstupem do utkání. "Začaly jsme velmi koncentrovaně, věděly jsme, o co hrajeme. Držely jsme se našeho plánu, hrály jsme jednoduše a proměňovaly naše šance. Rychle jsme odskočily a nebyly to nervy. Hodně pomohla Candice Dupreeová, která hrála skvěle a téměř neminula. Ale i ostatní hráčky střílely dobře," uvedla Hejková.

Pražanky přesně střílely a náskok narostl až na 30 bodů. Krakovu navíc chyběly španělská reprezentantka Cristina Ouvinaová a česká křídelnice Kateřina Zohnová a v menší rotaci neměla Wisla sílu na to vrátit se do zápasu. Alespoň však domácí hráčky zlepšily obranu a zastavily nápor soupeře.

Až polevení USK a prostřídání opor dovolilo Krakovu porážku zmírnit, ale české mistryně už důležitou výhru nepustily.

"Druhý poločas už byl kostrbatý, protože se na hřišti sešla sestava, která spolu v Eurolize nehraje. Ale jsem ráda, že si mohly zahrát i hráčky, které toho zatím tolik neodehrály," dodala Hejková.

Wisla Krakov - ZVVZ USK Praha 57:78 (14:25, 26:46, 35:63)

Nejvíce bodů: Turnerová 16, Žurowská-Cegielská 12, Szottová-Hejmejová 10 - Dupreeová 16, Kateřina Elhotová a Petrovičová po 12, Hanušová 11. Fauly: 14:18. Trestné hody: 13/12 - 4/3. Trojky: 1:9. Doskoky: 24:42.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy