Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

USK Praha uspělo v Györu a zahájilo úspěšně sezonu Evropské ligy

Györ – Úspěšný start do Evropské ligy za sebou mají basketbalistky ZVVZ USK Praha, které splnily úlohu favoritek a porazily maďarský Györ 90:51. Osmnácti body k tomu přispěla Marta Xargayová, dalších šestnáct přidala její spoluhráčka Sonja Petrovičová. Další zápas v elitní soutěži sehraje USK doma proti Wisle Krakov.

Utkání Györ - USK Praha
zdroj: ČTK/AP autor: Csaba Krizsan

Trenérka Natália Hejková se bála, že právě Petrovičová se Xargayovou budou v úvodu sezony bojovat s únavou z náročného léta v podobě olympijských her a WNBA. Jenže právě ony dvě byly v první čtvrtině klíčovými postavami. Proměňovaly své střely, dobře bránily a Petrovičová i skvěle doskakovala.

České mistryně tak rychle získaly vedení 20:8 a v první čtvrtině odskočily dokonce na 17 bodů. Maďarky sice ve druhé části usilovaly o návrat do hry, ovšem Pražanky si vždy uhlídaly dvouciferný náskok a ve druhém poločase rychle odpor soupeře definitivně zlomily, když do třetí čtvrtiny nastoupily šňůrou 10:0. Sedm bodů z toho dala Petrovičová.

V závěru už si tak trenérka Hejková mohla dovolit vsadit jen na české hráčky a poslat do hry i mladé Anetu Mainclovou a Veroniku Šípovou, pro kterou to byl debut v Eurolize. Nejlepší Češkou byla s 15 body a sedmi doskoky Alena Hanušová.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih utkání Györ - USK Praha

Györ - ZVVZ USK Praha 51:90 (14:29, 32:46, 41:68)

Nejvíce bodů: Goreeová 16, Hruščáková a Kieselová po 10 - Xargayová 18, Petrovičová 16, Hanušová 15, Šteinbergaová a Vaughnová po 10. Fauly: 16:11. Trestné hody: 5/5 - 12/11. Trojky: 0:7. Doskoky: 28:42. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy