Sportovní zprávy

USK otočil zápas s Děčínem, Ústí zdecimovalo oslabené Brno

Basketbalisté Děčína nezvládli v ligovém utkání s USK Praha poslední čtvrtinu a prohráli 69:82. Do závěrečné desetiminutovky přitom hosté ještě vstoupili se ztrátou deseti bodů a mířili k pátému nezdaru za sebou, vyhráli ji ale málokdy vídaným poměrem 31:8. Nymburk poprvé v sezoně nepřekonal hranici 90 nastřílených bodů, ale přesto přehrál Svitavy 86:65 a je o bod první před Opavou, která si v derby poradila s Ostravou 111:78.

"Jsem z toho už smutný, protože nám se opakuje stále stejný jev: jakmile vedeme vyšším rozdílem, někdo jako by nás vypnul. Začneme střílet bláznivé střely, každý chce něco vytvořit. Pořád se to opakuje a nejsme schopni se toho vyvarovat," zlobil se děčínský basketbalista Tomáš Pomikálek.

"Opět rozhodlo naše mentální selhání v útočné fázi. Někteří hráči za stavu plus deset přestali hrát aktivně," přitakal trenér Pavel Budínský. Všech pět hráčů základní sestavy Pražanů nastřílelo dvouciferný počet bodů, nejlepší byl s 24 body Ondřej Sehnal.

"Třicet minut jsme dotahovali a nevěděli, jak je ubránit. Rozhodla ale čtvrtá čtvrtina, kdy jsme Děčín ubránili na osmi bodech. Získávali jsme obranné doskoky a z nich chodili do rychlých protiútoků," řekl Sehnal. Děčín má po 13 ligových kolech sedm vítězství, USK o jedno méně. Oba soupeři na sebe v příštím týdnu narazí znovu, ve čtvrtek je v Praze čeká odvetný zápas 5. kola Českého poháru.

USK i potřetí v sezoně vyzrál na Děčín

Nymburk nezářil, přesto se Svitavami nezaváhal

Střeleckým minimem nymburských obhájců titulu v této sezoně bylo dosud 90 bodů, a to z prvního vzájemného zápasu právě se Svitavami. V říjnovém duelu od Turů navíc inkasovali 80 bodů, což je pro změnu dosavadní maximum.

Střelecky tentokrát soupeři tolik nedovolili, i když v prvním poločase ztratili dvouciferný náskok. Dopustili ale maximálně nerozhodný stav (31:31) a po změně stran dominovali. Nekompromisně trestali soupeřovy ztráty míče, o body se nejvíce starali Dardan Berisha (18) a Jaromír Bohačík (17).

Opavané si při pátém vítězství za sebou vytvořili střelecké maximum v sezoně, o více než polovinu bodů se postarali náhradník Radim Klečka (25), Václav Bujnoch (20) a kapitán Jakub Šiřina (19). Pardubice vyhrály pošesté v řadě a znovu nedaly šanci Jindřichovu Hradci na první vítězství v sezoně. Jejich lídrem byl při výhře 97:78 Dušan Pandula s 26 body.

Brno nestačilo ani na Ústí nad Labem a zůstává v NBL předposlední

Basketbalisté Ústí smetli oslabené Brno 70:46

Sedmou ligovou porážku za sebou utrpěli basketbalisté Brna, kteří v dohrávce 13. kola podlehli Ústí nad Labem 46:70. Zdravotními problémy zdecimovaný domácí tým nastřílel nejméně bodů v sezoně a zůstal v tabulce předposlední. Severočeši se posunuli z desáté na osmou příčku.

V prvním vzájemném utkání v říjnu Brno prohrálo v Ústí o 12 bodů, tentokrát měl zápas jednoznačný průběh. Nejlepším střelcem zápasu byl Ladislav Pecka, který k vítězství Slunety přispěl 17 body, k nimž přidal 11 doskoků. Jedenáct bodů si připsal při svém debutu v ústeckém dresu Eugene Teague. Novou zahraniční posilu představili také domácí, Rob Brandenberg zaznamenal čtyři body.

Basketbalová liga mužů - 13. kolo:

Děčín - USK Praha 69:82 (17:16, 43:36, 61:51)
Nejvíce bodů: P. Houška 14, Feštr 13, Pomikálek 10 - Sehnal 24, Křivánek 19, Raines 15, Madsen 11, Mareš 10.

Nymburk - Svitavy 86:65 (24:15, 43:36, 64:48) Nejvíce bodů: Berisha 18, J. Bohačík 17, Ray 11 - Smithson 17, Puršl 14, Kerr 8.

Pardubice - Jindřichův Hradec 97:78 (30:17, 55:40, 83:67) Nejvíce bodů: Pandula 26, Kent 19, Martin 14, Půlpán a Kohout po 10 - Upchurch 25, Sinadinovič-Stojilkovič 15, Robinson 12.

Kolín - Olomoucko 106:85 (28:17, 55:44, 83:62) Nejvíce bodů: Skinner 22, Číž 18, Šafarčík 17, Machač 13 - Fuller 19, Čohadarevič 18, Močník 15.

Opava - Ostrava 111:78 (25:19, 47:44, 75:58) Nejvíce bodů: Klečka 25, Bujnoch 20, Šiřina 19, Kvapil 13, Jurečka 12 - Woods 16, Stanojevič 14, Stojačič 11, Blagojevič 10.

Brno - Ústí nad Labem 46:70 (8:11, 18:36, 30:53) Nejvíce bodů: Kereselidze 12, Primorac 10, Barry 8 - Pecka 17, Šteffel 12, Teague 11.