Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Nizozemsko

USK odvrátil konec euroligové sezony, Orenburg porazil 64:55

Praha - Basketbalistky USK Praha udržely naději na postup do Final Four Evropské ligy. V odvetě čtvrtfinále zdolaly loňského finalistu Naděždu Orenburg 64:55. Postupujícího mezi čtyři nejlepší celky Euroligy určí až středeční třetí zápas v Rusku.

Utkání USK Praha - Orenburg
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

"Nehrály jsme náš nejlepší zápas, ale ukázaly jsme, že jsme bojovnice a že se o postup porveme. Dokázaly jsme si, že na postup máme. Ve středu se může stát cokoli. Teď se musíme co nejlépe připravit a udělat pro postup všechno. Nechceme, aby pro nás sezona skončila," prohlásila Sonja Petrovičová, která byla s 18 body nejlepší střelkyní USK.

Pražankám vyšel podle představ vstup do utkání, když byly přesné v útoku a rychle se ujaly vedení 11:0.

Pak se však do zápasu vrátila Tiffany Mitchellová, která hned v úvodu odstoupila kvůli zranění nosu, a okamžitě pozvedla hru Orenburgu.

Českým mistryním dělala problémy obrana hostů vytažená na celé hřiště, přesto ani jednou nepustily soupeře do vedení.

V klíčových chvílích si pomohly trojkami a zejména útočnými doskoky - kolikrát měly i tři útoky po sobě. Skvěle v útoku sbírala míče hlavně Kia Vaughnová.

Je nám líto, video expirovalo.
USK si domácí výhrou vynutilo rozhodující zápas v Orenburgu

"Kie se nedaří několik zápasů v útoku, ale jak bránila a uskákala míče, to bylo klíčové. Doskoky to rozhodly," uvedla trenérka Natália Hejková, jejíž svěřenkyně získaly v útoku 21 doskoků, což byl šestý nejlepší výkon celé euroligové sezony.

V úvodu třetí části sice hráčky USK několika zbytečnými chybami včetně technické dovolily soupeři se přiblížit na pouhé dva body, ale následně výrazně zlepšily obranu a šňůrou 12:0 předvedly rozhodující únik.

"Ve třetí čtvrtině se ukázala zkušenost a srdce hráček. V předešlých zápasech nás zlomilo, že se někdo dotáhl, ale dnes jsme to dokázaly zlomit na svou stranu. Tým prostě šel do zápasu s tím, že není možné prohrát," uvedla Hejková.

Orenburg už v poslední části nenašel sílu na obrat. USK především zásluhou skvělé obrany má šanci na třetí postup do Final Four za sebou.

"Je to teď padesát na padesát, nejdůležitější bude, abychom daly hráčky fyzicky dohromady," míní Hejková, která v odvetě zúžila rotaci jen na osm hráček a ve druhém poločase už téměř nestřídala.

"Věřila jsem, že to holky i v malé rotaci zvládnou. Máme zkušené hráčky, které si umí odfrknout během hry. Riskovala jsem, ale šlo o velkou věc a adrenalin hráčkám pomohl to zvládnout. Musím je pochválit za perfektní bojovnost," dodala.

"Teď jsme v laufu. Dokázaly jsme si, že dokážeme hrát i proti takovým týmům, a věřím, že v tom budeme pokračovat. Výhoda domácího prostředí je teď na ruské straně, ale tento zápas nás semknul dohromady a tam to dotáhneme," věří kapitánka Ilona Burgrová.

USK Praha - Naděžda Orenburg 64:55 (20:13, 38:31, 52:44)

Nejvíce bodů: Petrovičová 18, Dupreeová 16, Xargayová 12, Palauová 10 - Zahuiová 21, Mitchellová 12, Williamsová 6. Fauly: 20:15. Trestné hody: 13/8 - 11/7. Trojky: 6:4. Doskoky: 47:30. Stav série: 1:1.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy