Svět motorů

USK neslezlo z vítězné vlny a míří přímo do čtvrtfinále

Basketbalisté USK Praha vezou z Pardubic velice cennou těsnou výhru 79:77, jež je posouvá na šesté místo v části vítězů. Pouze prvních šest týmů postupuje do čtvrtfinále, další čtyři pak o něj čeká baráž. Rekordní šňůru natáhl vítězstvím 102:78 nad Ústím nad Labem Nymburk.

Utkání Nymburk – Ústí nad Labem
zdroj: instagram - ČEZ Basketbal Nymburk

Vedoucí Nymburk po úterním vítězství v základní skupině Ligy mistrů nezaváhal proti Ústí nad Labem, i když v poločase vedl jen o dva body. Ve třetí čtvrtině však obhájci titulu rozhodli a udrželi si neporazitelnost. K vítězství 102:78 si pomohli 16 trojkami. Po pěti tříbodových koších dali Vojtěch Hruban a Jaromír Bohačík, který byl s 21 body nejlepším střelcem zápasu. Hruban dal o bod méně.

"Pro nás je to důležité vítězství zvláště po tom úspěchu v Lize mistrů. Čekali jsme, že to pro nás nebude úplně snadné. Nezačali jsme špatně, ale pak jsme dovolili soupeři se chytnout. Nakonec jsme se ale vrátili do svých kolejí a ve druhé půli jsme zlepšili obranu," řekl nymburský kouč Oren Amiel.

Na čtvrté místo se dostalo Olomoucko, které porazilo třetí Svitavy jednoznačně 92:69. Hanáci oplatili Turům dvě prohry ze základní části. Lukáš Palyza k tomu přispěl 23 body.