Buly - debata expertů

USK nemělo slitování. Brno si odneslo porážku o 34 bodů

Cestu za obhajobou titulu zahájily ve velkém stylu. Basketbalistky pražského USK na domácí palubovce rozdrtily KP Brno 98:64. Nejvíce se prosadila švédská posila Amanda Zahuiová, jež tři dny po příletu do Prahy nastřílela 27 bodů a trefila všech devět trestných hodů.

Basketbalistky USK rozdrtily soupeřky z Brna

Lídrem Brňanek byla také nová tvář v týmu Edita Šujanová s 21 body, naproti tomu pivotka Ilona Burgrová se proti svému bývalému celku za šestnáct minut hry do statistik nezapsala.

Brněnské Žabiny porazily Slavii Praha 78:68 po zlepšeném výkonu od druhé čtvrtiny. V jejím úvodu ještě prohrával domácí tým o 14 bodů (19:33). Jana Hausknechtová k výhře přispěla dvaceti body, hostující Kristi Bellocková předvedla 19 bodů a deset doskoků.

"Hlavní problém, na který jsem hráčky upozorňoval, byl náš přechod do obrany, dostávali jsme laciné koše z protiútoku. Ve druhé čtvrtině jsme si řekli, že zatlačíme z hlediska obrany, což se nám hrozně vyplatilo," konstatoval brněnský trenér Viktor Pruša.