Ostrava - Jihlava

USK na úvod finále uštědřilo Hradci debakl

Hradec Králové – Basketbalistky USK Praha podle očekávání vstoupily do ligového finále jasnou výhrou, když na palubovce Hradce Králové zvítězily 95:52. Sedmý titul v řadě mohou získat v domácím prostředí, kde v neděli a ve středu sehrají další dvě finálová utkání.

USK deklasoval Hradec 95:52

Obhájkyně zlata sice mají v nohách náročné Final Four Evropské ligy v Jekatěrinburgu, odkud se vrátily na začátku týdne, ale v Hradci od začátku ukazovaly, kdo je favoritem. A to i přesto, že postrádaly svou nejlepší hráčku Sonju Petrovičovou.

Hradec vydržel vzdorovat jen do páté minuty, pak přes 11 minut nedal ani bod a USK šňůrou 28:0 rozhodl o svém 111. ligovém utkání v řadě. V poločase už to bylo o propastných 38 bodů a ve druhé polovině se zápas spíše jen dohrával. Hradec si vylepšil reputaci alespoň tím, že druhý poločas prohrál jen o pět bodů, když se výrazně zlepšil v útoku.

Pražanky za výhrou táhla s 24 body Alena Hanušová, které výrazně sekundovaly Marta Xargayová s 16 body a Karolína Elhotová, jež přidala o bod méně. V dresu Hradce se na dvouciferný počet bodů dostala jen Pamela-Therese Effangová (13). Hradec na soupeře nestačil především pod košem, odkud inkasoval 52 bodů a na doskoku prohrál 29:52. V útoku si hostující hráčky doskočily 17 míčů.

Hradec Králové - USK Praha 52:95 (7:24, 17:55, 33:68)

Nejvíce bodů: Effangová 13, Minarovičová a Buraová po 6 - Hanušová 24, Xargayová 16, Karolína Elhotová 15, Vyoralová 10. Fauly: 21:15. Trestné hody: 15/11 - 19/15. Trojky: 5:6. Doskoky: 29:52. Stav série: 0:1.