Golfista roku

USK i IMOS triumfovaly i navzdory pomalejšímu rozjezdu

Praha - Basketbalistky USK Praha potvrdily roli favoritek až v druhém poločase ligového utkání s Hradcem Králové, který nad suverénem soutěže po 20 minutách vedl. Obhájkyně titulu však poté hlavně díky jednoznačné poslední čtvrtině vyhrály 78:52. Výrazný podíl na úspěchu Pražanek měla Jelena Dubljevičová, která zaznamenala 21 bodů a deset doskoků. V dalším z duelů porazil IMOS v souboji brněnských klubů Valosun.

Hráčky IMOSu Brno
zdroj: isifa/MAFRA autor: Petr Topič

Pomalejší rozjezd měly také hráčky IMOSu Brno v městském derby s Valosunem, ale v poločase už vedly o pět bodů a nakonec zvítězily 80:61. Svěřenkyně Jana Bobrovského si upevnily druhé místo ve skupině A1 právě před dnešním soupeřem.

"První čtvrtina byla trochu nervózní z obou stran, pak už jsme soupeřky ale jednoznačně přehráli. Zejména ve druhé půlce bylo utkání zcela v naší režii," uvedl trenér Bobrovský. Nejlepší střelkyní zápasu byla Tereza Pecková s 21 body, kapitánka IMOSu Anna Jurčenková nasbírala 14 bodů a 13 doskoků.

Basketbalová liga žen - 9. kolo nadstavby:

Skupina A1:

IMOS Brno - Valosun Brno 80:61 (14:17, 40:35, 63:49) Nejvíce bodů: Pecková 21, Hanušová 17, Jurčenková 14, Keyová 12 - Spragueová 12, Šípová 10, Sedláková a Wardová po 9.

USK Praha - Hradec Králové 78:52 (16:20, 29:30, 51:46) Nejvíce bodů: Dubljevičová 21, Burgrová 12, Stejskalová 11, Bartáková 10 - Křížová 15, Kuthanová 13, Stará 12.