58. Rally Šumava Klatovy

USK deklasovalo Slavii, Trutnov těsně předčil Karlovy Vary

Praha - Hráčky USK Praha si před vánoční pauzou připsaly svou jubilejní dvacátou ligovou výhru. Stále neporažené obhájkyně titulu v derby zdolaly 95:65 Slavii - té nepomohlo ani třicet bodů excelentně hrající Američanky Lowenthalové. V dalším ze zápasů Trutnov díky koši sekundu před sirénou porazil těsně Karlovy Vary.

Vysokoškolačky ve středu v Salamance utrpěly v utkání Evropské ligy první prohru v sezoně, ale v domácí soutěži žádné překvapení nedopustily. Slavia sice vedla v sedmé minutě 15:12, ale favoritky desetibodovou šňůrou skóre otočily. V poločase již USK vedl o 16 bodů a šňůra 18:3 v úvodu třetí čtvrtiny definitivně rozhodla. Nejlepší střelkyní vítězek byla s 19 body Dubljevičová.

Trutnov potvrdil zlepšení z posledních zápasů čtvrtým vítězstvím v řadě, které vybojoval proti Karlovým Varům v prodloužení v poměru 75:71. Porážku Kary v normální hrací době odvrátila sekundu před sirénou tříbodovým košem Hindráková. V prodloužení už domácí tým ztratil vedení jen na okamžik. V dresu Karlových Varů se prosadila 27 body Kušlitová.

Jedenáctou porážku za sebou utrpěl DSK Basketball, který podlehl na palubovce VŠ Praha 56:67. Na předposledním místě ztrácí tři body na desáté Karlovy Vary.