Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Severní Makedonie - Chile

USK bude hrát s Bourges. Vítězství by tým posunulo směrem ke čtvrtfinále

Další euroligové utkání čeká basketbalové USK. Pokud hráčky pražského klubu zvítězí nad Bourges, výrazně se jim přiblíží místo ve čtvrtfinále. Přímý přenos utkání USK - Bourges sledujte od 17:50 na ČT sport a webu ctsport.cz.

Brionna Jonesová z USK v nájezdu do koše proti Brittney Grinerové
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

USK vyhrál sedm z dosavadních osmi kol, nestačil pouze na obhájce titulu a vedoucí tým skupiny A Jekatěrinburg. Za ruským soupeřem jsou Pražanky jen kvůli horší vzájemné bilanci a od nepostupových příček je šest kol před koncem základní části dělí čtyři vítězství. Třetí Bourges na USK ztrácí dvě výhry.

O účast ve čtvrtfinále by obhájkyně bronzových medailí mohlo připravit už jen velké selhání. "Postup je už teď na devadesát procent jistý, protože výhry se soupeři, kteří by nás mohli ohrozit, byly tak vysoké, že bychom musely někde prohrát hrozně vysoko. A to si myslím, že se nestane," uvedla trenérka Natália Hejková.

Kromě poslední Rigy čekají USK ještě odvetné zápasy se všemi soupeři, kteří jsou v tabulce pod ním, ale výsledky prvních utkání hovoří jasně ve prospěch českého celku. Se čtvrtým Orenburgem si Pražanky poradily 87:63, páté Braine, kterému patří první nepostupová příčka, porazily 102:62, turecký celek Cukurova deklasovaly 82:28 a Benátky 77:50.

Je nám líto, video expirovalo.
USk přehrálo lotyšskou Rigu snadno a přesvědčivě

"Výhra proti Bourges bude také na devadesát procent znamenat druhé místo v tabulce," připomněla slovenská trenérka říjnové vítězství 93:64 z Francie. "Ten zápas se nám mimořádně povedl. V kariéře si nepamatuji, že bychom někdy v Bourges vyhrály takovým rozdílem," dodala.

"Ale tentokrát to bude úplně jiný zápas, protože soupeř se postupně zlepšoval a je sehranější a sebevědomější," uvedla Hejková. "Nám se sice daří až pohádkově, ale právě proto si musíme dát pozor, abychom v přípravě nic nepodcenili," prohlásila.

Komplikací by mohla být případná absence Kateřiny Elhotové kvůli nemoci. "Po vánoční pauze se hráčky vrátily v pohodě a hlavně hlavou odpočinuté. Ale na tréninku včera chyběla Elhotová, která má nějakou klasickou zimní chorobu. Takže uvidíme," uvedla Hejková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy