BBV po 25 letech

USK a IMOS Brno jsou podesáté za sebou ve finále

Praha/Brno - Basketbalistky USK Praha a IMOSu Brno se podesáté za sebou utkají v ligovém finále. Oba celky prošly bez porážky vyřazovací fází. Obhájkyně titulu z USK, které neprohrály ani v dlouhodobé části soutěže, vyřadily v semifinále Hradec Králové 3:0 na zápasy a budou usilovat o čtvrtý titul za sebou. Brňanky v městském derby třikrát porazily Valosun.

Sestřih a ohlasy ze 3. semifinále basketbalistek IMOS Brno - Valosun Brno

USK završil postup domácí výhrou 94:60, na které se rekordními čísly podílela Kia Vaughnová. Americká pivotka jako sedmá hráčka za posledních 16 let české ligy pokořila čtyřicetibodovou hranici. K 41 bodům, což je suverénní maximum této sezony, přidala za 32 minut hry 14 doskoků a vyrovnala i rekord ročníku v takzvaném ratingu (46), který zohledňuje všechny statistické ukazatele v utkání.

Už ve druhém utkání se Vaughnová blýskla 33 body. Rekord drží Jana Stejskalová s 46 body ze sezony 2004/05. USK měl zápas pod kontrolou, ale k velkému trháku se dlouho nedostal, druhé hrací období dokonce prohrál o pět bodů. Až poslední čtvrtinu opanoval favorit jednoznačně 22:2.

IMOS zakončil sérii s Valosunem výhrou 67:50. Až na čtyři body Danielle Hamiltonové se mezi domácí střelkyně zapsaly pouze hráčky základní sestavy, s 18 body je vedla Tereza Pecková. Také v tomto utkání získal favorit natrvalo dvouciferný náskok až ve druhém poločase, v poslední části pak vedl až o 27 bodů.

"Třetí utkání bývají vždy trochu nervózní, koncentrace už je menší, ale i tak byl rozdíl obou družstev i dnes patrný. Nyní se musíme připravit na USK. Ve finále půjde hlavně o to, abychom zabojovali, a zaměříme se také na obranu," řekl trenér brněnských finalistek Jan Bobrovský.

Výsledky semifinále play-off basketbalové ligy žen:

USK Praha - Hradec Králové 94:60 (27:15, 47:40, 72:58)
Nejvíce bodů: Vaughnová 41, Robinsonová 22, Dubljevičová 10 - Rosenbaumová 13, Pochobradská 10, Stará 9. Konečný stav série: 3:0.

IMOS Brno - Valosun Brno 67:50 (22:13, 35:24, 54:36)
Nejvíce bodů: Pecková 18, Keyová 15, Jalčová 12, Jurčenková 11 - Connersová a Šípová po 10, Kopecká 7. Konečný stav série: 3:0.