Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Účast na ME mají jistou. Nic ale vypouštět nebudeme, slibují basketbalisté před kvalifikací

Na české basketbalisty čeká v příštích dnech evropská kvalifikace. Postup mají coby spolupořadatelé šampionátu jistý, pro tým jde hlavně o příležitost na vyzkoušení nováčků a pilování herního stylu. Co si od zápasů s Dánskem, Litvou a Belgií slibují Patrik Auda a Vít Krejčí?

Patrik Auda v zápase s Bosnou a Hercegovinou
zdroj: ČTK autor: Ivo Stejskal

Kvalifikaci začnou basketbalisté v pátek před kamerami České televize. V Pardubicích se střetnou s dánským výběrem. "Do všech zápasů se snažíme jít naplno. I když je naše účast na ME jistá, žádné zápasy určitě vypouštět nebudeme," poznamenal Patrik Auda, který v současnosti řeší zdravotní problémy.

"Je to lehčí výron kotníku. Ale není úplně jisté, jestli budu stoprocentně hrát páteční zápas," svěřil se český basketbalista. Jeho případná absence v duelu s Dánskem by mohla dát šanci nováčkům, kterých je hned několik. "Bude tam extra motivace pro hráče, kteří jsou v reprezentaci poprvé," souhlasí Krejčí.

Hra českého výběru bude v každém případě jiná, než jakou mohli fanoušci obdivovat na světovém šampionátu. Chybět bude Tomáš Satoranský či Ondřej Balvín a další opory z čínského mistrovství. "Ale tehdy jsme v kvalifikaci také hodně zápasů odehráli bez Tomáše , Ondra (Balvín) s námi nebyl všechny zápasy," připomíná Auda.

"Ne pokaždé se sejdeme všichni, ale vždy jsme drželi pohromadě jako tým. Když někdo chybí, tak ho někdo musí zastoupit. Nemyslím, že to bude velký problém," míní zkušený hráč. Jednou ze změn je i výměna kapitána. Novým vůdcem týmu je Vojtěch Hruban, který převzal štafetu po Pavlu Pumprlovi.

"Moc změn zatím nebylo. Vojta se na to skvěle hodí, v reprezentaci je spoustu let. Věřím, že to zvládne," chválí Hrubana mladík Krejčí, který se jen těsně nevešel do týmu pro Čínu. Zůstává ale nohama na zemi. Nejprve se musí předvést na palubovce. "A na soupeře jsme ještě neměli šanci se podívat," připomíná před startem kvalifikačních bojů.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy