Trutnov na USK stačil pouze v prvním poločase. "Stovce" se ale nakonec vyhnul

Úřadující mistryně USK Praha vstoupily do nové ligové sezony vítězstvím na hřišti Trutnova 95:47. Východočeský celek přitom dokázal favoritkám v prvním poločase vzdorovat, a po dvaceti minutách prohrával jen o deset bodů.

Utkání Trutnov – USK Praha
zdroj: Facebook.com / USK Praha

Trutnov unikl v utkání "stovce", což se mu proti USK povedlo poprvé po sedmi letech.

Nejlepší střelkyní zápasu byla francouzská opora Pražanek Valériane Ayayiová, která si připsala 25 bodů, k nimž přidala deset doskoků. Australská pivotka Ezi Magbegorová, která v roce 2020 získala ve WNBA titul se Seattlem, se uvedla v USK osmnácti body.

Další letní posila česká reprezentační rozehrávačka Gabriela Andělová zaznamenala deset bodů.

V dresu Trutnova se nejvíce prosadil Američanka Kyah Proctorová, posila ze švédské ligy dala 15 bodů.

Trutnov – USK Praha 47:95 (20:26, 36:46, 42:76)

Nejvíce bodů: Ayayiová 25, Magbegorová 18, Condeová 14 – Proctorová 15, Králová 8, Rokkanenová 7.