Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Magazín českého snowboardingu

Trenér basketbalistů bude oznámen až v říjnu, Ginzburg možná zůstane

O trenérovi mužské reprezentace na další období výkonný výbor České basketbalové federace zatím nerozhodl. Chce totiž vytvořit koncept na příští čtyři roky a také chce do rozhodování zapojit předsedu Miroslava Janstu, který je momentálně po operaci v nemocnici. Do 14 dnů by měl však trenéra vybrat s tím, že jednou ze zvažovaných variant je i setrvání současného kouče Ronena Ginzburga.

Reprezentační trenér Ronen Ginzburg
zdroj: REUTERS autor: Benoit Tessier

Vzhledem k tomu, že v listopadu startuje kvalifikace mistrovství světa, měl výbor trenéra vybrat už dnes, jenže nechce rozhodnutí uspěchat. Cílem totiž není snaha o těžký postup na mistrovství světa, ale vybudování konkurenceschopného týmu pro mistrovství Evropy 2021.

"Chceme se s tím popasovat seriózně. Začíná kvalifikace na mistrovství světa, ale není velká pravděpodobnost, že se tam dostaneme. Další velká akce je ME 2021, takže chceme sestavit tým, který tam předvede dobrý výkon. S tím chceme celý tým stavět," řekl po zasedání místopředseda ČBF Zdeněk Bříza.

Proto činovníci definitivní rozhodnutí o měsíc odložili a jméno nového trenéra oznámí 16. října. Jasno ale chtějí mít už do dvou týdnů. "Nechceme rozhodovat bez pana předsedy Jansty, který je v nemocnici po operaci a nemůžeme to s ním konzultovat ani po telefonu," dodal.

Připustil, že výbor nyní pracuje se čtyřmi variantami a že jednou z nich je setrvání Ginzburga, který vede český tým od roku 2013. A to i přesto, že reprezentace pod jeho vedením na letošním mistrovství Evropy skončila až na dvacátém místě, když porazila jen Rumunsko.

"Výsledek na Eurobasketu bereme jako neúspěch a kritiku z pohledu fanouška chápeme. Určitě se ale hraje s variantou nechat Ginzburga u týmu, pokud bude dohoda o dlouhodobé spolupráci. Celkem však nyní máme čtyři kandidáty," dodal Bříza.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy