Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Trenér Adkins: Satoranský má v sobě vše pro to, aby se v NBA prosadil

Washington – Má Tomáš Satoranský šanci v NBA výrazněji prorazit? Podle asistenta trenéra Washingtonu Davida Adkinse je odpověď na tuto otázku jasná. Ano. Po čtyřech měsících vzájemné spolupráce je přesvědčený, že českého hráče čeká v NBA zářivá budoucnost.

Tomáš Satoranský v dresu Washingtonu
zdroj: ČTK/AP/ autor: Nick Wass

Nikdo nemá v současné chvíli lepší přehled o výkonnosti Satoranského než asistent kouče Wizards Adkins. S jediným současným Čechem v NBA totiž každý den individuálně pracuje a pomáhá mu s adaptací na nejlepší soutěž světa.

"Jsem přesvědčený, že Tomáš bude v této lize opravdu dlouho. Už jsem se za svou kariéru potkal s hodně kluky na této úrovni a Tomáš má v sobě vše, co potřebuje, aby se v NBA prosadil. Má vášeň, miluje basketbal, má schopnosti, ale také pracovní etiku," řekl Adkins.

Dvaapadesátiletý kouč se už přes dvacet let věnuje rozvoji talentovaných basketbalistů. Pracoval na univerzitě v Marylandu a nyní je třetím rokem asistentem u Wizards. "Největší progres udělal v sebevědomí na hřišti. Všichni víme, že umí hrát, má za sebou skvělou kariéru ve Španělsku. Teď si plní sen hrát v NBA a musí si uvědomit, že má všechny schopnosti na to, aby mohl být dobrým hráčem i tady," míní Adkins.

Je nám líto, video expirovalo.
Satoranský: Wizards jsou jedním z nejlepších obranných týmů

Větší trpělivost by neškodila

Satoranského podle něj brzdí především malá trpělivost. "Občas se snadno frustruje. Miluje tuto hru. I když vydělává dost peněz, tak já z celého srdce věřím, že by hrál basketbal i zadarmo. Prostě moc chce hrát a občas by mu neuškodilo být trpělivější. Na tom musí zapracovat," prohlásil Adkins.

"I když to není typický nováček, protože má dost zkušeností, tak pořád je nový v NBA a musí se naučit, jak to tu chodí. Já s ním pracuji každý den a vidím, jak tvrdě maká, jak je soutěživý a že chce být lepší a lepší a uspět. Tomáš hrozně moc chce a občas se snaží až moc. On je největší kritik své hry ze všech. Musí se naučit s tím pracovat. To je proces učení," dodal.

S kolegy v realizačním týmu pod vedením trenéra Scotta Brookse si hodně cení toho, že Satoranský jako rozehrávač měří dva metry. "Pro nás je to skvělé. Milujeme to. Pomáhá nám to v obraně, při doskoku, je schopný se přetlačovat s podkošovými hráči. Stále se to ale ještě učí využívat. Hodně také pracujeme na střelbě. Musí ji mít dobrou, aby si ho soupeř více hlídal a tím se uvolňoval prostor pro další hráče," dodal Adkins.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy