Brno – Po čtyřech letech se do Brna vrátil turnaj skupiny B mistrovství Evropy basketbalistů na vozíku. Čeští reprezentanti se na úvod střetli s Rakouskem. Svěřenci Rostislava Pohlmanna sehráli s Rakušany vyrovnanou partii. Dramatický duel rozhodlo až prodloužení výsledkem 56:55. "Bylo to velmi náročné. Rakousko hrálo hodně fyzicky, kontaktně. To nám dělalo velké problémy, trpíme nesehraností," uvedl Adam Erben, jenž nastřílel v utkání 28 bodů. "Cíle jsou nejvyšší. Když si zahrajeme o postup a dostaneme se do play-off, budu spokojen," dodal Pohlmann.