Téměř půl zápasu navíc. Detroit udolal Chicago až ve čtvrtém prodloužení

Chicago - Až čtvrté prodloužení rozhodlo zápas v NBA mezi Chicagem a Detroitem. Hostující Pistons nakonec maraton po 68 minutách hry vyhráli 147:144 a v téměř sedmdesátileté klubové historii sehráli rekordně dlouhý zápas. Basketbalisté Bulls čtvrté prodloužení absolvovali už jednou na jaře 1984 proti Portlandu.

Utkání Chicago - Detroit
zdroj: AP autor: Charles Rex Arbogast

Podobně bláznivých zápasů zažila NBA až do pátku jen dvanáct. Detroit zahájil čtvrté prodloužení šňůrou sedmi bodů a náskok už udržel. Nejlepší střelec vítězného týmu Andre Drummond odehrál téměř 55 minut a skončil na 33 bodech a 21 doskocích.

"Prostě jen wow. Na to se nedá nic jiného ani říct," řekl z posledních sil Drummond. Na straně Bulls si vylepšil osobní rekord na 43 bodů Jimmy Butler, ale v poslední vteřině minul trojku, kterou mohl vyrovnat a drama ještě prodloužit. Derrick Rose dal 34 bodů, na což potřeboval stejný počet pokusů z pole. Pau Gasol ke 30 bodům přidal patnáct doskoků a pět bloků.

"Jsem naštvaný. Hráli jsme doma a postupně zlepšujeme výkony, tak se očekává, že vyhrajeme. Ať už hrajeme prodloužení, nebo ne," řekl Butler, jenž byl na hřišti dokonce 56 minut. Nejdelší zápas v historii NBA se uskutečnil 6. ledna 1951 mezi celky Rochester Royals a Indianapolis Olympians. Po šestém prodloužení hosté tehdy vyhráli 75:73.

Basketbalisté Golden State slibovali Milwaukee odplatu za přerušení jejich vítězné série (24 utkání) z minulého víkendu, jenže na výhru 121:112 se obhájci titulu hodně nadřeli. Klay Thompson dal 27 bodů, ale klíčovými muži byli Stephen Curry a Draymond Green, kteří pomáhali otáčet velkou ztrátu v poslední čtvrtině. Curry dal 26 bodů, Green přidal 21 a k tomu devět doskoků a osm asistencí.

Warriors prohrávali ve třetí čtvrtině o 15 bodů a ještě osm minut před koncem o 11, ale pak se nadechli k velkému obratu. Milwaukee Bucks vedl střelecky Michael Carter-Williams s 24 body. Bez domácí porážky v této sezoně stále zůstávají i hráči San Antonia Spurs. Na 15. zápas prodloužili sérii po výhře 115:107 nad Los Angeles Clippers, kteří je na jaře vyřadili překvapivě už v 1. kole play-off.

Výsledky pátečních zápasů NBA:

Boston - Atlanta 101:109, Chicago - Detroit 144:147 po 4. prodl., Dallas - Memphis 97:88, Golden State - Milwaukee 121:112, Indiana - Brooklyn 104:97, Miami - Toronto 94:108, Minnesota - Sacramento 99:95, Orlando - Portland 102:94, Philadelphia - New York 97:107, Phoenix - New Orleans 104:88, San Antonio - LA Clippers 115:107, Utah - Denver 97:88.