Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Španělsko - Česko

Tažení juniorek na MS skončilo ve čtvrtfinále, z postupu se raduje domácí Maďarsko

České juniorské basketbalistky prohrály ve čtvrtfinále mistrovství světa 71:78 s domácím Maďarskem. Svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové proto čeká boj o 5. až 8. místo a stále mohou usilovat o nejlepší výsledek od titulu z roku 2001.

Utkání Česko – Brazílie na MS juniorek
zdroj: facebook.com/CZ.BASKETBALL

Češky v utkání ani jednou nevedly. Jejich nejlepší střelkyní byla Dominika Paurová s 22 body, Valentýna Kadlecová přidala 14 bodů. V domácím dresu zářila Julia Borosová s 23 body, double double za 17 bodů a 11 doskoků přidala Eszter Madárová.

Národní tým je i přes vyřazení stále ve hře o nejlepší umístění od roku 2001, kdy v Brně tým kolem tehdejších vycházejících hvězd Evy Vítečkové či Jany Veselé šampionát ovládl. Od té doby juniorky startovaly na šampionátu jen dvakrát. V roce 2007 cesta Kateřiny Elhotové a spol. skončila rovněž ve čtvrtfinále a obsadily sedmé místo. V 2009 byly desáté.

Maďarky si v semifinále zahrají s Američankami. Druhou semifinálovou dvojici tvoří Austrálie a Mali, které po úvodní kontumační porážce od českého celku po pozdním příjezdu na turnaj ovládlo čtvrtý zápas za sebou a po vítězství 69:47 nad Ruskami vylepší sedmé místo z posledního MS. V semifinále je Mali jako první africký tým v historii.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy