Svitavy Nymburk nezaskočily, obhájce titulu vyhrál pošedesáté v řadě

Rekord překonán. Nymburk slaví 60. ligové vítězství v řadě. Na svitavské palubovce zvítězil jednoznačně 95:70. Pardubice po úvodní prohře s obhájci titulu vyhrály tentokráte nad Ostravou 93:62. Velkým rozdílem skončil i duel v Praze. USK přestřílel Brno 76:59.

"Nehrajeme proti žádným ořezávátkům. Je to velká věc, ale nijak extra to nevnímáme a jedeme dál," podotkl Pavel Pumprla k rekordnímu zápisu Nymburku.

Nymburk, který ještě nenasadil nejnovější posilu z polské ligy, kapverdské křídlo Ivana Almeidu, měl od začátku zápas pod kontrolou. Nejlepším střelcem vítězného celku byl Jaromír Bohačík s 24 body, double-double za 13 bodů a 12 doskoků zaznamenal americký pivot Zachary Hankins.

Na úspěchu Pardubic, které si spravily chuť po debaklu 52:88 s Nymburkem z úvodního kola, měl se ziskem 20 bodů a osmi doskoků největší podíl pivot Ondřej Kohout.

Skvělé Houškovo představení

Stoprocentní je po dvou kolech Ústí nad Labem, i když opět museli Severočeši hrát prodloužení. Po výhře v Brně si tentokrát poradili doma 100:97 s favorizovaným Olomouckem. Domácí přitom nebyli daleko od porážky, protože promarnili náskok 17 bodů z prvního poločasu a ještě 25 sekund před koncem zápasu prohrávali.

Pak ale vyrovnal Pavel Houška a poslal zápas do prodloužení, ve kterém mělo navrch Ústí. Velký podíl na vítězství měl právě domácí kapitán, jenž s 24 body, 10 doskoky a osmi asistencemi neměl daleko k zisku triple double. "Myslím, že jsme udělali skvělou reklamu basketbalu a byl to atraktivní zápas pro diváky," uvedl Houška.

Olomoucku nepomohlo ani 27 bodů a 15 doskoků nejlepšího hráče minulé sezony Javonteho Douglase a potřetí za sebou v Ústí prohrálo v prodloužení. "Odehráli jsme to jako přes kopírák a úplně stejně jsme opět prohráli. Zápas jsme měli ve svých rukách, v závěru zápasu i v závěru prodloužení jsme stříleli poslední střelu, bohužel jsme neproměnili. Ten výsledek mohl být úplně jiný," uvedl trenér Olomoucka Predrag Benaček.

Dvě vítězství mají po dvou kolech na kontě ještě další tři celky - Opava, USK Praha a Děčín.

Úvodní rozskok zápasu mezi USK Praha a Brnem provedl Jiří Zídek starší, který se těsně před startem mistrovství světa stal prvním Čechem v Síni slávy mezinárodní basketbalové federace.