ESA logistika Tatran Střešovice - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

Svitavy nezaskočily Opavu a odváží si jasnou porážku

Praha - Basketbalisté Opavy si v 30. kole poradili se Svitavami 97:69 a vrátili jim porážku z předchozího vzájemného utkání. V dalších zápasech zdolala Ostrava poslední Brno, Pardubice ve svém duelu jasně porazily Ústí nad Labem.

Slezané už jednou letos ve Svitavách prohráli, ale tentokrát do zápasu vstoupili lépe koncentrovaní a po vyrovnaném prvním poločase rozhodli ve třetí desetiminutovce, kterou vyhráli 29:13. Poslední čtvrtina už drama nenabídla, náskok Opavy se brzy vyšplhal nad 20 bodů a nakonec zápas skočil téměř debaklem.

Domácí Svitavy měly velké problémy se ztrátami - o míč přišly hned devatenáctkrát. Navíc se trápily na čáře trestného hodu, jejich úspěšnost jen těsně přesáhla 50 procent. Hostům pomohl návrat rozehrávače Jakuba Šiřiny po pohárové absenci do sestavy, klasicky dobře stříleli trojky (13 proměněných pokusů) a celkově jejich úspěšnost sahala k 60 procentům. Efektivním výkonem se blýskl v dresu vítězů Viktor Cvek, jenž trefil všech svých osm pokusů z pole a byl střeleckým lídrem zápasu s 20 body.

Ostravští hráči nakonec zvládli roli favorita, proti poslednímu Brnu se ale dost nadřeli. Neudrželi totiž náskok 15 bodů z úvodu druhé půle a v poslední čtvrtině byli hosté několikrát blízko obratu. Tři minuty před koncem bylo vyrovnáno 85:85, ale pak už skórovali jen domácí. Další solidní výkon podala nová posila Brna Američan Steven Bennett - bývalý nymburský hráč se ve svém druhém zápase v novém působišti předvedl 18 body a byl nejlepším střelcem týmu. Domácím pomohlo k výhře 13 útočných doskoků, kterými vynahradili 14 neproměněných trestných hodů.

USK vyhrál v Jindřichově Hradci 83:76. Pražané soupeře udrželi hned v první čtvrtině na pouhých jedenácti bodech a vytvořili si dvouciferný náskok, který i přes několikeré snížení udrželi až do konce. U hostů se na všechny body složili prakticky pouze Mitja Nikolič, Michal Mareš a Lukáš Feštr, ale protože dali každý přes 20 bodů v čele s šestadvacetibodovým Nikoličem, na Lions to stačilo.

Pardubice stále trápí zranění, ale v duelu s Ústím to nebylo vidět a zápas ovládly jasně 98:82. I bez trojice Bohačík, Pospíšil a Šoukal si vytvořily v první čtvrtině dvouciferný náskok a těsně před poločasem to bylo dokonce o 20 bodů.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 30. kolo:

Svitavy - Opava 69:97 (17:21, 39:39, 52:68)

Nejvíce bodů: Abercrombie 20, Šotnar 15, Votroubek 8 - Cvek 20, Dokoupil 15, Kramný 12, Blažek 11, Gniadek 10. Fauly: 19:30. Trestné hody: 30/16 - 16/12. Trojky: 5:13. Doskoky: 30:28.

Ostrava - Brno 92:85 (26:20, 52:39, 69:66)

Nejvíce bodů: Muirhead 22, Číž a Dougherty po 19, Beaumont a Rohde po 13 - Bennett 18, Šmíd 14, Krakovič 13, Šiška 12. Fauly: 21:29. Trestné hody: 36/22 - 21/18. Trojky: 6:7. Doskoky: 35:27.

Jindřichův Hradec - USK Praha 76:86 (11:19, 29:39, 54:61)

Nejvíce bodů: Robinson 16, Autrey a Zuzák po 15, Vošlajer 10 - Nikolič 26, Feštr 21, Mareš 20, Grunt 11. Fauly: 29:25. Trestné hody: 18/13 - 29/21. Trojky: 9:9. Doskoky: 28:26.

Pardubice - Ústí nad Labem 98:82 (26:20, 54:39, 70:62)

Nejvíce bodů: Pandula 25, Wall 17, Kohout a Kotas po 15 - Vette 22, Laroche 17, Jan 16, Burnatowski 12. Fauly: 29:22. Trestné hody: 22/16 - 32/22. Trojky: 4:4. Doskoky: 39:37.